У Пасхальну ніч Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив урочисті святкові богослужіння у Покровському кафедральному соборі

5 травня, у день свята Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив урочисті святкові богослужіння у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова: полуношницю, хресний хід, утреню і Божественну Літургію.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, прот. Йосиф Стегній, прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, прот. Роман Коваль, прот. Ілля Подоба, прот. Богдан Возняк, прот. Олексій Виноградов, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Андрій Толстой.

Богослужіння розпочались близько половини дванадцятої години ночі, одразу після завершення читання книги Діянь святих апостолів, яка почергово читалась іподияконами перед Плащаницею Господньою. Духовенство собору звершило полуношницю на середині храму перед Плащаницею, після чого вона була забрана до вівтаря і покладена на Престолі.

Опісля, духовенство та віряни вирушили хресним ходом, який очолив Високопреосвященний митрополит Димитрій, церковним подвір'ям під спів "Воскресіння Твоє, Христе Спасе..." і зупинились перед зачиненими західними дверима собору, де згідно Уставу належить розпочинатись Пасхальному богослужінню. Тут після початкового виголосу утрені багаторазово було проспівано тропар Пасхи і після цього уся процесія зайшла до осяяного світлом усіх світильників храму дійсно бачачи, що Христа нема у гробі - Він воскрес.

Наприкінці утрені Владика Димитрій зачитав огласительне слово на Святу Пасху свт. Іоана Золотоустого та згідно традиції похристосувався з усіма священо- і церквонослужителями, даруючи крашанки та вітаючи усіх радісним вигуком "Христос Воскрес!". Також вітало один другого і духовенство.

Після завершення утрені були проспівані Пасхальні часи, за якими послідувала Божественна Літургія.

Євангельське читання було прочитане чотирма мовами: українською, слов'янською, грецькою й англійською.

Опісля читання Євангелія, ключар собору прот. Павло Кочкодан зачитав учасникам богослужіння Пасхальне послання Предстоятеля Української Правіославної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Завершивши відправу Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив освячення артосів - особливих Пасхальних хлібів, а також освятив паски, яйця та інші приношення вірян.

Варто відзначити, що цьогоріч участь у святкових богослужіннях взяла надзвичайно велика кількість вірян, які вщент наповнили увесь кафедральний собор.

Після завершення богослужіння Владика Димитрій вітаючи усіх його учасників зі святом Пасхи у якості свого благословення подарував усім крашанки.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material