У неділю Всіх святих землі Української очільник єпархії співслужив Предстоятелю Церкви за щорічним поминальним богослужінням у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких могилах

3 липня 2016 року, в неділю 2-гу після П'ятидесятниці, всіх святих землі Української, день пам'яті новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у ХХ ст. за Христа і православну віру постраждали, благовірного князя Оскольда, першомученика Київського, у святому Хрещенні Миколая, у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі, що поблизу с. Пляшева, Радивилівського району, Рівненської області, відбулися традиційні щорічні поминальні богослужіння та урочисті заходи зі вшанування козаків і селян, що загинули за православну віру і Батьківщину на полі Берестецької битви у 1651 році.


Поминальні богослужіння - Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого та заупокійну панахиду, - у співлужінні собору ієрархів і духовенства традиційно звершив Предстоятель Церкви Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

На запрошення очільника Рівненської єпархії Високопреосвященного архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона Предстоятелю співслужив очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Його Святості також співслужили: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф, Луцький і Волинський Михаїл; Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Житомирський і Овруцький Ізяслав, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор; Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Коломийський і Косівський Юліан, Харківський і Богодухівський Митрофан, Запорізький і Мелітопольський Фотій, Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

У числі духовенства, серед якого були клірики Рівненської та сусідніх єпархій, Предстоятелю співслужив намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній Бордюк.

Участь у богослужіннях взяла велика кількість паломників із різних кутків України.

Співи Літургії виконував архієрейський хор Рівненської єпархії "Знамення" (диригент - диякон Володимир Іваник) і хор духовенства Рівненської єпархії "Анафора" (диригент - Ольга Тимків).

За богослужінням молилися очільник місцевої влади.

Патріарша Літургія в прямому ефірі транслювалася регіональним телеканалом.

Наприкінці богослужіння Предстоятель виголосив проповідь.

Після завершення Літургії була звершена панахида за спокій душ козаків і селян, що загинули на полі Берестецької битви, а також і за спокій душ патріотичних активістів, що загинули під час трагічних подій на Київському Майдані у січні-лютому 2014 року, та військовослужбовців, що поклали свої життя, відстоюючи соборність і суверенність Української держави на Сході України.

Завершились поминальні заходи урочистою ходою до меморіального пам'ятника полеглим на полях національно-визвольних змагань, до якого Святійший Патріарх Філарет, братія обителі, представники влади та політичних і патріотичних громадських організацій звершили покладання квітів, після чого духовенство проспівало спочилим "Вічну пам'ять".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material