У неділю 6-ту після Пасхи очільник єпархії освятив храм на честь Пресвятої Тройці у Рясне-1 і рукопоклав у дияконський сан Петра Курпіту

17 травня 2015 року, в неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Свято-Троїцької парафії житлового масиву Рясне-1, під час яких звершив велике освячення храму на честь Пресвятої Тройці та рукопоклав у сан диякона Петра Курпіту.


Вітальним словом Архіпастиря в притворі церкви зустрів настоятель храму протоієрей Ігор Курпіта:

"Вітаємо вас, Владико, в нашому храмі! У двох реченнях хотів би коротко розповісти про те, як майже чверть століття назад інший архієрей, прийшовши на це подвір’я, на якому не було нічого, освятив хрест, і з того часу почалася розбудова цієї святині.

Сьогодні Ви через такий великий проміжок часу вступаєте вже у збудований храм. І я прошу Ваших молитов перед Богом, щоби Божим благословенням звершилася та велика подія, історична подія для нашої парафії - освячення святого престолу, на якому довіку приноситиметься Жертва Безкровна.

Дорогий Владико! Я запрошую Вас увійти до цього святого храму і піднести архіпастирські молитви за всіх нас. Іс полла еті Деспота!"

Наприкінці чину освячення Високопреосвященний митрополит Димитрій спільно з духовенством та вірянами звершив урочистий хресний хід церковним подвір’ям, під час якого довкола храму був обнесений антимінс зі святими мощами, а стіни святині були окроплені освяченою водою.

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору м. Львова протоієрей Павло Кочкодан, благочинний м. Львова протоієрей Ярослав Дуда, настоятель храму протоієрей Ігор Курпіта, настоятель Преображенського храму с. Суховоля (Городоцьке благочиння) протоієрей Іоан Пузир, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Романів (Перемишлянське благочиння) протоієрей Василій Маркевич.

Співи богослужіння виконував хоровий колектив "Орфей".

За Літургією молилися міський голова Львова Андрій Садовий і голова Управління внутрішньої політики Львівської міської ради Євген Бойко.

Після Євхаристійного канону, завершивши попередньо постриг у читці й іподияконську хіротесію, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукопоклав у сан диякона випускника ЛПБА сина настоятеля храму Петра Курпіту.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

Окрім того, Високопреосвященний митрополит Димитрій, з благословення Предстоятеля Церкви, нагородив протоієрея Ігоря Курпіту медаллю "За жертовність і любов за Україну".

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії і звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму.

На завершення відвідин Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material