У неділю 5-ту Великого посту Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Літургію святителя Василія Великого в Покровському кафедральному соборі

17 квітня 2016 року, в неділю 5-ту Великого посту, день пам'яті преподобної Марії Єгипетської, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: головний редактор єпархіальної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, військовий священик протоієрей Андрій Рудик, ієрей Андрій Кочкодан.

За богослужінням молилися ключар собору протоієрей Павло Кочкодан і проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Після завершення богослужіння Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням його учасників.Довідка:

У п’яту неділю Великого посту звершується богослужіння в пам’ять преподобної Марії Єгипетської. Церква дає в особі Марії Єгипетської взірець справжнього покаяння і, для підбадьорення духовних подвижників, показує приклад невимовного милосердя Божого до грішників, що каються.

Марія Єгипетська народилася у V ст. У 12 років залишила батьківський дім і вирушила в Олександрію. Втративши цноту впала в розпусту. Тривало таке її життя 17 нестямних літ. Одного ж разу вона відправилася в Єрусалим, бажаючи звабити когось із паломників, побачила храм (в цей час було свято Воздвиження Хреста Господнього) і захотіла ввійти до нього, але якась сила відкинула її, неначе блискавка, і вмить її осяяла думка: "гріхи мої не дають бачити Тебе, Боже. Ти тільки впусти мене в храм цей і я все зміню". І тут відчула, що молитву її почуто.

Оселившись у пустелі, вона віднайшла душевний мир. Півстоліття подвижниця прожила в пустелі з трьома хлібинами, а одяг що був на ній давно зітлів і знищився, але вона з вдячністю і смиренням терпіла всі негаразди, спокуси, в постійному пості і молитві, зі сльозами на очах щиро розкаювалася у своїх гріхах і щиро дякувала Тому, хто зійшов на Хрест, заради відпущення її гріхів.

Преподобна Марія Єгипетська, велика грішниця, яка стала великою святою, - приклад покаяння, в основі якої є любов. Життя святої є прикладом істинного покаяння і милосердя Божого.

Преподобна Марія через свій духовний шлях пізнала торжество істинної віри, єднання з Христом і найбільшу радість в торжестві Воскресіння Христового.

Преподобна Марія Єгипетська уособлює в собі два начала: грішну людину, яка занепадає від гріхів своїх, та перевтілення у праведну побожну християнську душу, яка за допомогою щирої молитви і смиренного розкаяння долучається до Творця всього існуючого, від якої на небі стає більше радості, ніж від того, хто не має потреби в покаянні.

Свята вважається покровителькою тих, хто бореться із тілесними спокусами.


Молитва до преподобної Марії Єгипетської

О, велика Христова угоднице, преподобна Маріє! На небесах перед Божим Престолом стоячи, на землі ж духом любові з нами перебуваєш, маючи сміливість перед Господом, молися, щоб спаслися раби Його, що до тебе з любов’ю припадають. Виблагай нам у Великомилостивого Владики і Господа бездоганне дотримання віри, міст і сіл наших утвердження, від голоду й мору визволення, сумуючим - утіху, хворим - зцілення, занепалим - відродження, заблудлим - міцнення, в благих справах утіху та благословення, сиротам і вдовам - захист і тим, що від цього життя відійшли, вічне упокоєння, всім же нам в день Страшного Суду спільниками тих, що праворуч перебувають, стати і блаженний голос Судді нашого почути: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте уготоване вам Царство від сотворення світу, і там повіки перебувайте. Амінь.


Тропар недільний і преподобної, гл. 8: Через тебе, мати, відомо стало: / спасеться всяка душа, на образ Божий створена. / Взявши бо хрест, пішла ти за Христом / і ділами навчала не дбати про тіло, бо воно минуще, / а піклуватися про душу – єство безсмертне. / Тому, преподобна Маріє, спільно з ангелами радується дух твій.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1522

print the material