У неділю 24-ту після П'ятидесятниці очільник єпархії звершив Літургію у Покровському кафедральному соборі і помолився за спокій душ заморених голодом українців

23 листопада 2014 року, у неділю 24-ту після П'ятидесятниці, день пам'яті апостолів зі 70-ох: Ераста, Олiмпа, Родiона, Сосипатра, Кварта i Тертiя, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору протоієрей Павло Кочкодан, проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда, ієрей Андрій Кочкодан.

За Літургією молилися клірики собору протоієрей Ярослав Хомин і завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Опісля потрійної ектенії Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу.

Цього дня виповнився рік з дня смерті колишнього священика Покровського кафедрального собору приснопам'ятного протоієрея Йосифа Стегнія. У зв'язку з цим, а також загальнодержавними днями пам'яті жертв Голодоморів в Україні 1921-23, 1932-33, 1946-47 років, наприкінці Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом.

Після завершення Літургії Владика Димитрій у співслужінні духовенства звершив літію за спокій душі приснопам'ятного протоієрея Йосифа Стегнія, а також душ невинно заморених голодом українців під час Гоодоморів та воїнів, що полягли на полі битви за віру і волю України.

Насамкінець Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

Також цього дня Високопреосвященний митрополит Димитрій, після завершення богослужіння у храмі, відвідав могилу протоієрея Йосифа Стегнія на Білогорщинському кладовищі, де звершив заупокійну літію та освятив новоспоруджений родиною покійного надмогильний пам'ятник і хрест.

print the material