У неділю 17-ту після П'ятидесятниці очільник єпархії відвідав Львівське благочиння та звершив Божественну Літургію у Різдво-Богородичному храмі Львів-Рясне

23 вересня 2018 року, в неділю 17-ту після П'ятидесятниці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архіпастирським візитом відвідав Львівське благочиння, де звершив Літургію святителя Іоана Золотоустого у Різдво-Богородичному храмі м. Львів-Рясне.


Вітальним словом владику Димитрія у при вході до церкви зустрів настоятель храму протоієрей Андрій Сідляр:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! «Зглянься з неба Боже і відвідай виноградний цей що його насадила правиця Твоя». Ми довго чекали, дорогий Владико, на Ваш приїзд, ми раді вітати Вас у цьому святому храмі у такий не легкий час, але ми віримо в те, що Ви сьогодні увійдете до нього і помолитись разом із усіма вірними за добробут, за все що прагнуть і моляться ті люди. Тож увійдіть до того святого храму, помоліться як добрий батько, дайте своїм дітям благословення на те нелегке, але Богом благословенне життя. Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", протоієрей Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії, настоятель Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, протоієрей Ярослав Ощудляк; декан Львівського благочиння, священик Свято-Миколаївського Княжого храму м. Львова, протоієрей Ярослав Дуда; настоятель Свято-Миколаївського храму с. Добростани, Яворівського благочиння, Дрогобицько-Самбірської єпархії, протоієрей Дмитро Борейко; настоятель Покровського храму смт. Рудно митр. прот. Ігор Щерба; настоятель Свято-Володимирського храму смт. Зубра протоієрей Ігор Цимбала (УАПЦ); настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Львів-Рясне протоієрей Андрій Сідляр; настоятель Вознесенського храму м. Львова протоієрей Іоан Хомин; протодиякон Семен Пігура.

Під час Божественної Літургії було піднесено молитву за Єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

Владика Димитрій відзначив благословенними архиєрейськими грамотами добродіїв Різдво-Богородичного храму.

  • Юрія Баранівського, касира церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова з нагоди 70-річчя від дня народження.
  • Церковний хор храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова.
  • Сестрицтво храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова.

Опісля зі словом подяки за відвідини парафії на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико-митрополите! Ви знаєте, я коли Вас зустрічав я не зміг підібрати потрібних слів, я мабуть не усвідомлював того, що Ви перебуваєте у нашому храмі, а коли ми вже звершували Божественну Літургію я це усвідомив, і люди усвідомили, наскільки ми щасливі і раді що Ви завітали до вірних дітей нашого храму. Ми тішимося, дорогий Владико, що Ви є з нами, бо ми знаємо що Ви як добрий батько спішите до своїх вірних для того щоб їм допомогти, а допомогти Ви їм можете молитвою, своєю молитвою до Всещедрого Бога, щоб Він Вас вислухав як батька за своїх дітей коли Ви молитесь. Своїми словами я не лукавлю, коли скажу що люблять Вас люди, люблять Вас священики, а люблять Вас за що? За Вашу толерантність, за Вашу вихованість і за ці науки, які Ви промовляєте до людей. Молодь цікавиться, навіть та, яка мало приходить до храму Божого, то вони читають Інтернет, спілкуються в соціальних мережах, і не одна людина мені говорила як гарно Ви пишете дописи, як Ви молодим пояснюєте це, і ми священики радіємо що маємо такого батька. Ми радіємо і тим що Ви відвідали наш храм, що Ви сьогодні привезли антимінс на якому Ви, вперше, звершили святу Літургію, а продовжити служити на ньому буду я, як недостойний раб Божий. Але дякую Вам Владико, за те що Ви вислухали нас, приїхали до нашого храму, ми бажаємо Вам, в першу чергу, ласки Божої, щоб милосердний Господь завжди перебував з Вами, не дивлячись на стан здоров’я який я побачив зранку, коли Ви прибули до нас. Я хочу подати Вам святу просфору з якої ми звершували святу Божественну Літургію, щоб Господь завжди охороняв Вас, щоб ми ще не один раз зустрічали Вас і чули цю архієрейську молитву в щасті, здоров’ї і на Многії літ. Іс полла еті Деспота!».

Наприкінці візиту було виголошено усім присутнім "Многоліття", опісля якого, Владика Димитрій, наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material