У неділю 1-шу Великого посту Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Літургію і молебень Торжества Православ'я в Покровському соборі

1 березня 2015 року, в неділю 1-шу Великого посту, день свята Торжества Православ’я, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Ярослав Хомин, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, священик Свято-Володимирського храму м. Ганновер (Федеральна Республіка Німеччина) ієрей Андрій Федчишин, ієрей Андрій Кочкодан.

За богослужінням молилися ключар собору протоієрей Павло Кочкодан і проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

У числі вірян за богослужінням молився професор Алоіс Штімпфлє (Alois Stimpfle), доктор теології Ганyоверського імені Лейбніца та Гільдесгаймського університетів (Федеральна Республіка Німеччина).

Під час звершення малого входу Високопреосвященний митрополит Димитрій нагородив черговою богослужбовою нагородою ієрея Андрія Федчишина – піднесенням у сан протоієрея.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Під час потрійної ектенії, згідно з благословенням Владики Димитрія, протодиякон виголосив прохання про Боже змилування над військовополоненою Надією Савченко.

Окрім того, Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву до Пресвятої Богородиці на честь Її ікони "Львівська Одигитрія" про захист Галицького краю та всієї України від ворожої навали.

Опісля відпусту Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій у співслужінні духовенства звершив урочистий молебень Торжества Православ'я, під час якого підносилися особливі молитви за збереження Святої Православної Церкви від єресей та розколів, проголошувалися догмати Православної Церкви, прославлялися святі, що найбільше потрудилися на ниві будівництва Святої Церкви та утвердження православної віри.

Насамкінець, після поклоніння святим іконам, Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням учасників богослужіння.


Довідка: Свято Торжество Православ'я встановлене на честь перемоги Святої Православної Церкви над єрессю іконоборства, засудженої у 842 році на Помісному Соборі у Константинополі під керівництвом Патріарха Мефодія І. Зауважимо, що в цей день святкується не лише відновлення іконошанування, але й загалом перемога святої православної віри над усіма єретичними неправдивими вченнями.

Про зміст шанування Церквою святих ікон читайте у статті - Протоієрей Олександр Матвієнко: ''Шанування святих ікон відіграє в Церкві надзвичайну роль''

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material