У Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулася презентація книги протоієрея Михаїла Сивака ''Анатомія і психологія сімейного конфлікту''

22 травня 2014 року у приміщенні Філософського факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка в рамках конференції ''Сімейні цінності в християнських традиціях'' відбулася презентація книги проректора Львівської православної богословської академії кандидата богословських наук протоієрея Михаїла Сивака ''Анатомія і психологія сімейного конфлікту''.


Організатором конференції виступив Центр міжконфесійного і міжрелігійного діалогу "Лібертас", а модератором заходу - директор Центру Тарас Дзюбанський.

Участь у конференції взяли викладачі Львівської духовної школи, зокрема: прот. Володимир Грех, прот. Андрій Лотоцький, ієрей Назарій Лозинський, ієрей Артемій Бабленюк, ієрей Іоан Гунько, а також студентство Академії.

Серед слухачів конференції були представники професорсько-викладацького складу Львівського національного університету ім. Івана Франка, студенти університету, зацікавлена тематикою наукового заходу молодь.

Також участь у заході взяли: працівник Управління внутрішньої політики Львівської міської ради, куратор інтернет-проекту "Духовна велич Львова" Євген Бойко та відомий львівський релігієзнавець Андрій Юраш.

Вступним словом роботу конференції відкрив модератор заходу Тарас Дзюбанський, запросивши до слова прес-секретаря Львівської єпархії Луку Карпюка.

Лука Євгенович привітав протоієрея Михаїла Сивака з радісним і визначним днем у його житті та зачитав вітальне слово до учасників конференції керуючого Львівською єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія.

Також з вітальним словом до присутніх та особисто до отця Михаїла звернувся ключар кафедрального собору Покрова Пресвятої Богородиці прот. Павло Кочкодан.

Головні доповіді були присвячені висвітленню проблематики сімейного конфлікту з різних точок зору: сакраментально-богословської, історико-педагогічної, психолого-психіатричної, біблійно-текстологічної.

Так, з доповіддю на тему "Святе Таїнство Подружжя як джерело ласк для сім'ї" виступив голова Комісії у справах родини Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви священик Тарас Фітьо.

Опісля цього директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка кандидат історичних наук Василь Кметь зачитав доповідь на тему "Досвід та виклики модернізації для сім'ї".

Керівник єпархіального Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій, помічник керуючого єпархією з питань духовної опіки медичних закладів лікар-психіатр, психотерапевт ієрей Сергій Кирилюк виступив з інтерактивною доповіддю на тему "Сімейний конфлікт та депресія в дитини: психіатричний та психотерапевтичний аспекти", що супроводжувалася мультимедійною презентацією та показом відеозаписів з уривками виступів провідних психотерапевтів XX століття.

Насамкінець, презентуючи свою книгу "Анатомія і психологія сімейного конфлікту", протоієрей Михаїл Сивак виступив з доповіддю на тему "Неправильний ієрархічний устрій сім'ї як чинник сімейних конфліктів".

"Главенство чоловіка у сім'ї, яке є природнім, полягає насамперед у готовності брати на себе відповідальність, а не в деспотичному самоствердженні. Жінка ж, відповідно до Святого Писання, має поважати і навіть мати страх перед чоловіком, але страх не фізичний, а духовний, жінка повинна боятися засмутити і образити свого чоловіка. У подружжі нема кращого і гіршого: як не можна порівняти солодке і червоне, так не можна порівнювати чоловіка і жінку - це два окремих різних і неосяжних світи, кожний з яких вносить у сім'ю свою частку роботи і обов'язку", - наголосив отець Михаїл.

Опісля доповідей серед учасників конференції і слухачів було розіграно кілька примірників книг "Анатомія і психологія сімейного конфлікту".

Оскільки книга побачила світ за значної підтримки Тараса Дзюбанського і очолюваного ним Центру "Лібертас", протоієрей Михаїл Сивак від імені керуючого єпархією нагородив пана Тараса благословенною Архієрейською грамотою.

Також подяками були відзначені всі, хто долучилися до видання книги, а саме: ієрей Михаїл Цікалишин і Галина Цікалишин, Наталія Бадікова, Євген Бойко, Віталій і Вадим Кайди - сини головного редактора інтернет-радіостанції Львівської єпархії "Град Лева" прот. Віктора Кайди, які виступили ілюстраторами книги.


Для бажаючих придбати книгу:

Книгу протоієрея Михаїла Сивака "Анатомія і психологія сімейного конфлікту" можна придбати в церковній крамниці Покровського кафедрального собору (м. Львів, вул. Грушевського, 2). Книга буде корисною для широкого кола читачів: для тих, хто лише починає будувати стосунки, хто готується прийняти Таїнство Шлюбу, хто тільки розпочав сімейне життя чи вже давно перебуває у шлюбі; у ній кожний знайде для себе відповіді на актуальні і хвилюючі питання.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material