У Львівській області налічується близько 1000 православних парафій, – Предстоятель

Три єпархії Української Православної Церкви у Львівській області налічують близько тисячі парафій, що є найбільшим показником серед всіх регіонів України. Про це Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви розповів під час конференції «Томос і Україна» у Львівському національному аграрному університеті.


«Львівська область є показовою в процесі єднання – вона загалом володіє найбільшою кількістю парафій у нашій Церкві. Наші три єпархії області налічують близько тисячі православних парафій», – зазначив Митрополит.

Предстоятель додав, якщо проаналізувати статистику, то Російської Православної Церкви на теренах Львівської області виявиться дуже мало. «Львівська область є прикладом і зразком україноцентричної свідомості народу. Ми віримо, що це буде поступово і невпинно розповсюджуватися на центральні регіони і, особливо, на Схід, де надзвичайно важливою є присутність нашої єдиної Помісної Православної Церкви України», – наголосив Блаженнійший.

Нагадаємо, Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 10 квітня прибув до Львова з першим архіпастирським дводенним візитом. Напередодні Митрополит відслужив ранню з великим покаянним каноном прп. Андрія Критського у Свято-Покровському кафедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії.
print the material