У Хрестопоклонну неділю Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Літургію свт. Василія Великого у Покровському кафедральному соборі

22 березня 2020 року, у неділю 3-тю Великого посту, Хрестопоклонну, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, ієрей Андрій Кочкодан.

Наприкінці богослужіння Архіпастир звернувся до духовенства та вірян з повчальним словом.

Після завершення Літургії Владика Димитрій поклонився Святому Хресту.

Владика вкотре закликав присутніх на богослужінні парафіян дотримуватись правил уведеного карантину і «не спокушати ні Бога, ні себе самих, бо Господь шанує не легковажних віруючих, а тих хто є зібраний з пошанівкою відноситься до свого особистого здоров‘я», - наголосив митрополит Димитрій.

Також упродовж ранку святої хрестопоклонної неділі Владика Димитрій відповів на запитання щодо дотримання режиму коронавірусу в храмах Львівсько-Сокальської єпархії Радіо Свобода та 24 каналу."Церква прославляє святий Хрест і звеличує хресні страждання Христа Спасителя. Вона виносить святий Хрест на середину храму для поклоніння, через це й сама неділя ця називається Хрестопоклонною. Поклоніння Животворчому Хресту звершується аж до п’ятниці, коли Хрест заноситься у вівтар.Свята Церква пропонує нам чесний Хрест серед посту для духовного підкріплення, адже ми продовжуємо поститися. Подібно до того, як мандрівник, який стомився від довгої дороги, відпочиває під широколистим деревом в тіні, так і православний християнин, звершуючи духовну подорож до Небесного Єрусалима — до Пасхи Христової, знаходить на середині цього шляху Хресне древо, щоб під його покровом набратися сил для подальшої подорожі".
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material