У храмі безсрібників Косми та Даміана с. Гійче Жовківського благочиння, відбулося урочисте святкове богослужіння

14 листопада, Свята Православна Церква, вшановує пам'ять безсрібників i чудотворцiв Косми та Дамiана Асiйських i матерi їхньої преподобної Феодотiї.


Цього дня, у храмі безсрібників Косми та Даміана с. Гійче Жовківського благочиння, відбулося урочисте святкове богослужіння.

У цей же день святкували і 160 річчя храму.

На запрошення настоятеля храму, митрофорниого протоієрея Петра Бігуна, відправу богослужіння очолив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовква (Жовківського благочиння) архімандрит Маркіян (Каюмов).

Участь у богослужінні взяли: настоятель Свято-Димитрівського храму с. Волиця митрофорний протоієрей Андрій Суходольський, настоятель Свято-Борисоглібського храму м. Рава- Руська протоієрей Юрій Магалюс, священик храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовква протоієрей Ігор Цуприк настоятель церкви св. безср. Косми і Даміана с. Гійче митрофорний протоієрей Петро Бігун, та священики вихідці із села митрофорний протоієрей Микола Гнідець та протоієрей Михайло Федиш (Володимир-Волинська єпархія), настоятель храму Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього протоієрей Володимир Михайлів, настоятель храму Апостола і Євангелиста Іоана Богослова с. Фусів протоієрей Павло Черняк, ієрей Назарій Федюк.

Співи Літургії виконував місцевий парафіяльний хор під керівництвом регента п. Василя Дацківа.

Наприкінці Літургії з повчальним словом та вітанням на адресу настоятеля і парафіян, з нагоди престольного свята, звернувся архімандрит Маркіян (Каюмов).

Від імені собору присутнього духовенства, отець Маркіян, подякував за запрошення взяти участь в урочистому богослужінні та привітав православну громаду с. Гійче з престольним празником та ювілеєм храму.

У свою чергу, зі словом подяки священикам, церковному комітету, хору, сестринству і благочинцям храму звернувся настоятель протоієрей Петро Бігун.

За богослужінням молилися: народний депутат України Павло Андрійович Бакунець. який привітав громаду та подарував священиче облачення, а також новообраний голова Рава-Руської ОТГ Іван Іванович Івануса. Цього ж дня виходець із села прот. Ігор Деркач від своєї родини пожертвував на храм напрестольне Євангеліє.

Опісля Літургії, духовенство звершило водосвятний молебень на храмовому подвір'ї, а після, - разом із вірянами урочистий хресний хід довкола церкви, окроплюючи учасників богослужіння і стіни святині освяченою водою.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material