У день звершення пам'яті святого священномученика Макарія Високопреосвященний митрополит Димитрій співслужив Предстоятелю у Володимирському соборі м. Києва

14 травня, у день звершення пам'яти святого священномученика Макарія, митрополита Київського, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за Божественною Літургією у Володимирському Патріаршому соборі м. Києва.

Його Святості також співслужив єпископат, зокрема, постійні члени Священного Синоду: Високопреосвященний митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф; Високопреосвященні архиєпископи Миколаївський і Богоявленський Володимир, Донецький і Маріупольський Сергій, Рівненський і Острозький Іларіон, Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній; а також тимчасові члени Синоду: Високопреосвященний архиєпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, Преосвященний єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій; секретар Священного Синоду Високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій; вікарії Київської єпархії, намісники відповідно Свято-Феодосівського та Михайлівського Золотоверхого монастирів столиці Преосвященні єпископи Васильківський Феодосій та Вишгородський Агапіт; а також духовенство собору та м. Києва. Серед інших архиєреїв Предстоятелю також співслужив вікарій Львівської єпархії Преосвященний єпископ Городоцький Юліан.

За богослужінням окрім Патріаршого соборного хору співав хоровий колектив "Орфей", одним з учасників якого є клірик Львівської єпархії диякон Симеон Пігура.

Після Літургії був звершений молебень до Святого Макарія перед його чесними мощами, які свято зберігаються у Володимирському соборі.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до духовенства і вірян з повчальним словом:

"Ваші Преосвященства! Всечесні отці! Дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас з великим київським святом – днем пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Митрополит Макарій жив у складний час. Це був кінець XV століття. Української держави не існувало. Київська митрополія існувала, але Київський митрополит змушений був жити не в Києві, центрі митрополії, а в Литві.

По нашій землі гуляли татарські орди. Порядку було мало. Духовенство жило не добре, м’яко кажучи, а в дійсності розбещено. І в такий час Церква обрала митрополитом Київським архімандрита Макарія. Тяжко було цьому святителю керувати Церквою в такий час. Але він ревно служив Богові та виконував свої обов’язки. Він працював на цій ниві не ліниво, і часто карав духовенство. Ви пам’ятаєте, дорогі браття і сестри, слова із акафісту, який ми співаємо кожного четверга: «Радуйся, палице Христова…» Про що говориться в цих словах акафіста? Про те, що він карав духовенство, яке не виконувало своїх обов’язків, було не пастирями, а найманцями. І він настільки любив Церкву Христову, що не побоявся татар, які часто творили набіги. Коли він одного разу звершував Божественну Літургію, йому сказали, що татари наближаються. Він безбоязно продовжував звершувати Літургію, а всі розбіглися. І татари вбили його. Він хотів бути в Києві і виконав своє бажання: не дійшов живим, та прийшов святим. І нині знаходиться серед нас. І нас, архієреїв, насамперед вчить, як треба служити Богові, як працювати на ниві Божій, думати про вічне, про спасіння душі. І не тільки своєї, а й дорученої пастви. І це є праця на ниві Христовій.

Тому святкуючи пам’ять святителя священномученика Макарія, ми повинні насамперед звертатися до нього з молитвою, щоб він допоміг нам теж у нелегкий час нести своє служіння вірно. Щоб він допоміг нам своїми молитвами перед Богом, бо він знає, що таке служіння Церкві, щоб доміг нам йти його шляхом і досягти Царства Небесного.

І нехай Господь наш Ісус Христос почує молитви і Своєї Пречистої Матері, і святих угодників, і, насамперед, святого священномученика Макарія, пам'ять якого ми сьогодні святкуємо".

фото Церква.info

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material