У день випуску бакалаврів і магістрів очільник єпархії звершив урочисту Літургію в Академічному храмі свт. Іоана Золотоустого ЛПБА

11 червня 2019 року Львівська православна богословська академія святкувала випуск бакалаврів та магістрів богослів'я. З нагоди урочистого дня в житті духовної школи в Академічному храмі святителя Іоана Золотоустого була звершена Божественна Літургія. Очолив відправу Літургії очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.


Вітальним словом у притворі храму Архіпастиря зустрів ректор Академії протоієрей Ярослав Ощудляк:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-Митрополите! Добігає до завершення черговий навчальний рік у Львівській православній богословській академії. І ми сьогодні зібралися сьогодні у цьому Академічному храмі для того, щоб принести молитву Богові, молитву подяки. Просимо Вас, як нашого Архіпастиря, принести подячну жертву Богові: за наші радості і смутки, за наші удачі і негаразди, бо слову-по-слову святого апостола Павла: «За все дякуйте Господеві!».

В особливий спосіб просимо Вас, дорогий Владико, промовити слово-настанови для наших випускників, які виходять у світ; щоб коли вони облечуться силою зверху, вийдуть на жниво, щоб щедро сіяли слово Боже у винограднику Христовому; щоб ці знання, які вони набули у богословській академії, щедро ділилися з тими людьми, до яких пошле їх служити Господь і священоначалія нашої церкви.

Ми сьогодні сердечно вітаємо Вас у нашому храмі, як нашого архіпастиря і Владику і взиваємо: «Благословен грядий во ім’я Господнє!» Іс полла еті Деспота!».

За Божественною Літургією Митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію співслужили запрошені на святкування ієрархи: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; Преосвященний єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, а також ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, проректор ЛПБА протоієрей Михайло Сивак та викладачі і студенти у священичому сані.

Участь у Літургії взяли студенти і випускники духовної школи та їх батьки, родичі.

Співи богослужіння виконував Академічний хор (регент - Любов Кобилецька).

Після співу запричасного стиха проповідь до учасників богослужіння звернувся студент IV-го курсу Крвавич Олег.

Після завершення Літургії Владика Димитрій у співслужінні двох владик та духовенства звершив подячний молебень, піднісши молитви до Святої Тройці та святителя Іоана Золотоустого - небесного патрона Львівської Академії.

Після Літургії та подячного молебня в академічному храмі свят. Іоана Золотоустого розпочався урочистий акт вручення дипломів та нагород. Проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак зачитав наказ по Львівській православній богословській академії про випуск бакалаврів та магістрів, а митрополит Димитрій вручив випускникам дипломи та пам’ятні подарунки.

Зі словами привітання до випускників звернулися архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та Преосвященний єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

Зі словом подяки до викладачів звернулись випускники. Від магістрів – Жураківський Іван, від бакалаврів – Акуленко Андрій. Також вони подарували для бібліотеки ЛПБА добірку літератури.

Після вручень усіх нагород Високопреосвященний Владика Димитрій звернувся із вітальним повчальним словом до випускників. Опісля владика Димитрій від імені митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Епіфанія вручив багаторічному викладачу ЛПБА митр. прот. Володимиру Греху з нагоди його 70-річчя медаль Архистратига Божого Михаїла.

Закінчилось святкування випускного спільним фото та святковим обідом.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material