У день святкування 900-річчя освячення Михайлівського Золотоверхого собору керуючий єпархією співслужив за Літургією Предстоятелю

26 травня, у неділю 4-ту після Пасхи, свято оновлення Михайлівського собору Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва і 900-ту річницю його освячення, у рамках робочої поїздки до м. Києва Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за урочистою святковою Божественною Літургією у святій обителі.


Його Святості також співслужив собор ієрархів у складі намісника обителі Преосвященного єпископа Вишгородського Агапіта, Висоокпреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архиєпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії, Рівненський і Острозький Іларіон, Сімферопольський і Кримський Климент, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Полтавський і Кременчуцький Федір, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Преосвященні єписокпи Вінницький і Брацлавський Михаїл, Кіровоградський і Голованівський Марк, Дніпропетровський і Криворізький Симеон, Конотопський Афанасій, вікарій Сумської єпархії, єпископ Іоан (Швець), а також насельники Михайлівського монастиря та інших монастирів України, духовенство м. Києва.


Під час звершення малого входу Святійший Патріарх Філарет урочисто нагородив кількох кліриків собору черговими богослужбовими нагородами.

Участь у святковій Літургії взяло студентство Київської православної богословської академії.

Завершилось богослужіння урочистим хресним ходом довкола величного Михайлівського Золотоверхого собору, після чого Предстоятель і всі учасники богослужіння вклонились мощам прп. Меркурія, ігумена Бригинського, які були спеціально привезені до обителі з Чернігова з нагоди ювілейних святкувань.


фото: Петро Ушкалов

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material