У день свята Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього в Покровському кафедральному соборі були звершені уставні богослужіння

14 серпня 2015 року, в день свята винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього і пам'яті семи братів-мучеників Маккавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя Єлеазара, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці були звершені уставні святкові богослужіння.


Напередодні, 13 серпня, ввечері, духовенство собору звершило утреню, під якої на середину храму був винесений Святий Хрест.

У день свята в Покровському соборі було звершено дві Божественні Літургії. Відправу ранньої Літургії очолив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак. Отцю Михаїлу співслужив завідуючий канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк. Відправу пізньої Літургії очолив ключар собору протоієрей Павло Кочкодан. Отцю Павлу співслужив ієрей Андрій Кочкодан.

Після завершення пізньої Літургії духовенство звершило чин малого освячення води.

Після кожної Літургії священики освячували традиційні для цього дня принесення вірян - зілля, мак і перший мед.


Нагадаємо, традиція винесення Святого Хреста в ці дні сягає часів давньої Церкви, коли містами звершувалися хресні ходи з піднесенням молитов до Бога з проханнями про вбереження населення від моровиці внаслідок поширення інфекцій. Також цього дня освячувалася вода у водоймах, води з яких використовувалася для пиття. Ця благочестива традиція в дещо зміненій формі і сутності збереглася і до наших днів.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material