У день свята Возвиження Чесного Хреста Господнього очільник єпархії відвідав Сокальське благочиння і з нагоди престольного свята звершив Літургію в Хресто-Воздвиженському храмі с. Муроване

27 вересня 2019 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав Сокальське благочиння, де звершив оновлення престолу Хрестовоздвиженського храму с. Муроване Сокальського благочиння та відправив Божественну Літургію.


Перед початком Літургії духовенство звершило чин малого освячення води.

З хлібом-сіллю зустріли владику найменші парафіяни Хрестовоздвиженського храму - діти, які прочитали вітальні вірші. Вручивши запашний коровай, діти провели Владику грою на сопілках, кидаючи під ноги пелюстки осінніх квітів.

Вітальним словом Високопреосвященного митрополита Димитрія зустрів настоятель храму ієрей Григорій Кот:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико-Митрополите! Ми раді Вас вітати на мурованській землі, ми раді Вас вітати цілою нашою паствою у нашому святому храмі, - Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Вся історія людства повертається навколо великої жертовної любові, якої Господь створив праобраз в людській природі, і на Хресті взяв гріхи всього людства. Отож, дорогий Владико, просимо Вашої молитви, Вашого благословення за кожного із нас, за наш народ, за наше військо, за мир в нашій країні, щоб творилася нова історія в нашому храмі, щоб оновився святий престол, на якому буде звершуватися безкровна жертва і кожен з парафіян нашого храму буде співучасником цієї великої тайни, цієї великої Божественної літургії. Просимо Вас, дорогий Владико, на сповнення цієї великої жертви. Іс полла еті Деспота!».

Його Високопреосвященству у чині оновлення престолу храму та звершення Божественної Літургії співслужили: настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовква (Жовківського благочиння) архімандрит Маркіян (Каюмов); митр. прот. Іван Ковальчук, настоятель храмів: св. Миколая м. Белза та Різдва Пресвятої Богородиці с. Жужеляни, Сокальського благочиння; митр. прот. Мирослав Кінас, настоятель храму Параскеви П’ятниці с. Карів, декан Львівсько-Белзького благочиння, Львівської єпархії; прот. Назарій Лозинський, Декан Богословського факультету ЛПБА, благочинний Академічному храму свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії; митр. прот. Петро Івасейко, настоятель храмів: Преображення Господнього с. Двірці та Всіх святих землі української с. Волиця, Сокальського благочиння; прот. Ігор Марець, настоятель храму Пресвятої Тройці, с. Реклинець, Сокальського благочиння; прот. Володимир Михайлів, настоятель церкви Святого Димитрія Солунського, с. Ванів та Свято-Троїцької церкви с. Шпиколоси, Сокальське благочиння; прот. Ярослав Левицький, настоятель храму св. ап. Петра і Павла с. Верхня Рожанка (Дрогобицько-Самбірська єпархія); завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк; священик Свято-Покровського храму на Левандівці ієрей Володимир Ведміцький; ієрей Андрій Жук, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Тетевчиці Радехівського благочиння; протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семен Пугура; протодиякон Академічного храму ЛПБА Володимир Віняр.

На малому вході Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив ієрея Григорія Кота - наперсним хрестом.

Співи богослужіння виконував львівський чоловічий октет "Орфей".

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

З нагоди престольного празнику та за заслуги перед Посмісною Українською Православною Церквою та побожним народом Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив церковними відзнаками фундаторів та будівничих храму і найбільш діяльних членів парафіяльної громади:

З благословення Предстоятеля Помісної Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія орденом святого Архістратига Михаїла І ст. нагороджений:

 • Кот Ігор Михайлович.

За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом:

 • Смеречанському Ярославу Степановичу.

Благословеними архієрейськими грамотами були нагороджені:

 • Шульган Любов Петрівну;
 • Кріль Оксану Миколаївну;
 • Смеречанську Оксану Василівну;
 • Смеречанську Оксану Вікентіївну;
 • Куп’яка Андрія Олексійовича;
 • Славич Оксану Володимирівну;
 • Кота Андрія Ігоровича;
 • Балабана Володимира Вікторовича;
 • Леуша Василя Григоровича;
 • Леуша Михайла Григоровича;
 • Церковний комітет Хрестовоздвиженського храму с. Муроване, Сокальського благочиння.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму ієрей Григорій Кот:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико-Митрополите! Православна громада Хрестовоздвиженського храму с. Муроване щиросердечно вітає Вас у нашому храмі. Перед Вами, дорогий Владико, стоїть Ваша паства, перед Вами стоять Ваші духовні наставники, які завжди моляться за те, щоб Ви стоячи перед Престолом Бога Всевишнього не переставали за усіх нас молитися.

Минає невпинно час, і мені пригадується, що рівно сім років тому, на цьому святому місці, я був так само у цьому храмі, був ще іподияконом, молодим, і слухав Ваші настанови. І Господь мене сподобив стояти біля престолу цього храму. Від імені нашої громади, від усіх наших парафіян, ми складаємо Вам, дорогий Владико, найщиріші слова вдячності: за Ваше архіпастирське слово, яке Ви сьогодні промовили до кожного із нас, адже Ваше слово – це неоціненний дар; Хрест – це перемога над злом, і ми будемо старатися за Вашими молитвами і своїми молитвами перемагати диявола, супротивника Божого, який керує у цьому земному, матеріальному світі. На знак нашої подяки прийміть цю просфору і ці прекрасні осінні квіти. А ще від нашої громади прийміть, дорогий Владико, цей орлець, щоб Ви завжди на ньому стояли і молилися за нашу громаду і нашу паству. Іс полла еті Деспота!».

Наприкінці Літургії був звершений хресний хід навколо храму.

Високопреосвященний митрополит Димитрій разом з духовенством освятив дзвіницю з церковними дзвонами та окропив всіх вірних освяченою водою.

Насамкінець візиту було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Опісля Владика та духовенство поклонилися Чесному Хресту Господньому, проспівавши величання святу Воздвиження та «Хресту Твоєму поклоняємось...».

Митрополит Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням, привітавши ще раз з престольним празником мешканців та гостей с. Муроване.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material