У день свята Входу Господнього в Єрусалим керуючий єпархією звершив Літургію у Покровському кафедральному соборі і рукополижив у священичий сан диякона Василія Іванківа

13 квітня 2014 року, у неділю 6-ту Великого посту, ваїй, цвітоносну, Вербну неділю, свято Входу Господнього в Єрусалим, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, прот. Роман Коваль, прот. Ілля Подоба, прот. Стефан Ольховський, помічник керуючого єпархією з питань духовної опіки медичних закладів ієрей Сергій Кирилюк.

За богослужінням молилися: ключар собору прот. Павло Кочкодан і завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Під час богослужіння на ектеніях були піднесені особливі прохання про захист України від ворожих сил, що здійснюють замах на її соборність, суверенність і незалежність.

Після потрійної ектенії Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу, самостійно укладену на підставі відповідного чинопослідування, взятого з требника свт. Петра Могили, митрополита Київського.

Ця молитва була подана для розгляду Святійшому Патріарху Філарету і Предстоятель дав своє благословення для її загальноцерковного вжитку.

Також під час Літургії, після великого входу, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукоположив у священичий сан диякона Михаїла Цікалишина.

Після відпусту Літургії і прочитання молитви на освячення верби Владика Димитрій освятив принесене вірянами галуззя верби, що символізує віття фінікових пальм, яким жителі Єрусалиму вітали прибуття до міста Господа Ісуса Христа.


Завтра, 14 квітня 2014 року, у понеділок Страсної седмиці, Високопреосвященний митрополит Димитрій звершить вечірню з Божественною Літургією Ранішосвячених Дарів у Покровському кафедральному соборі м. Львова.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material