У день свята святих безсрібників Косми та Даміана очільник єпархії відвідав Городоцьке благочиння і з нагоди престольного свята звершив Божественну Літургію у Космо-Даміанському храмі с. Галичани

14 листопада 2019 року, в день свята безсрібників i чудотворцiв Косми та Дамiана Асiйських i матерi їхньої преподобної Феодотiї, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав Городоцьке благочиння, де з нагоди престольного свята та з нагоди 200-х річного ювілею храму звершив Божественну Літургію.


Перед входом до храму Високопреосвященного митрополита Димитрія зустріли парафіяни, які піднесли Владиці запашний коровай.

Вітальним словом Архіпастиря, в притворі церкви, зустрів настоятель храму священик Іван Денькович.

«Ваше Високоперосвященство! Дорогий Владико! Сьогодні уся православна громада храму святих безсрібників, лікарів та цілителів - Косми і Даміана Асійських, а також усе запрошене духовенство, щиро радіє, що у сьогоднішнє свято, в цей особливий і святочний для усіх нас день, Божественну літургію очолює наш Архіпастир.

Сьогодні ми зібралися не тільки із нагоди храмового свята, але також із нагоди 200-х річного ювілею нашого храму. 200 років тому назад, у цьому святому храмі, наші предки возносили свої молитви Богові, Пресвятій Богоматері, святим небесним силам безтілесним, і святим угодникам Божим. І сьогодні ми просимо Вас, Ваше Високопреосвященство, помолитися за усіх нас. Апостол Павло говорить: «за все дякуйте Богові». І ми просимо Вас, дорогий Владико, принести подячну і безкровну жертву Богові; з великою радістю, з великою і особливою любов’ю звертаємося до Вас не інакше, а вічно живими словами: «Благословен грядий хто йде во ім’я Господнє!». Іс полла еті Деспота!».

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Старий Розділ протоієрей Василь Хомин (Дрогобицько-Самбірська єпархія); настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя м. Городок митрофорний протоієрей Іван Лупій; настоятель Успенського храму с. Кліцко протоієрей Андрій Грох; настоятель Свято-Миколаївського храму с. Дроздовичі протоієрей Іван Лупій; сотрудник Свято-Покровського храму на Левандівці протоієрей Ігор Кашицький; настоятель храму Косьми і Дем’яна с. Галичани священик Іван Денькович; настоятель храму архістратига Михаїла с. Соколя священик Василь Гошко; настоятель храму Бориса і Гліба с. Тучапи священик Андрій Лопушанський; завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк; протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семен Пугура.

Співи богослужіння виконував акапельний хор студентів Львівської православної богословської академії (регент - протодиякон Володимир Віняр).

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

З нагоди престольного празнику та за заслуги перед Посмісною Українською Православною Церквою та побожним народом Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив церковними відзнаками фундаторів та будівничих храму і найбільш діяльних членів парафіяльної громади:

З благословення Предстоятеля Помісної Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія Благословеною грамотою був нагороджений настоятель і всі парафіяни храму святих безсрібників i чудотворцiв Косми та Дамiана с. Галичани.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму священик Іван Денькович:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-Митрополите! Дозвольте з великою любов’ю, з великою радістю, висловити Вам слова вдячності за те, що Ви сьогодні приїхали до нашого села Галичани, приїхали на наше торжество і розділили з нами нашу радість.

Я щиро Вам вдячний, Ваше Високопреосвященство, що своєю присутністю Ви возвеличили всіх нас. Приїзд на парафію правлячого архієрея - це завжди історична подія. І сьогодні ця історична подія відбулася, яка увійде не тільки в історію нашого храму, але також увійде в історію нашого села. З великою любов’ю і повагою прийміть цей скромний букет квітів, нехай всемогутній Бог щедро благословляє Вас своєю всемогутнітьою правицею, а Матір Божа з небес Вам покров посилає на Многії і благії, Владико, літа. Іс полла еті Деспота!».

Наприкінці Літургії був звершений хресний хід навколо храму.

Насамкінець візиту було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Митрополит Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням, привітавши ще раз з престольним празником мешканців та гостей с. Галичани.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material