У день свята Різдва Пресвятої Богородиці Митрополит Димитрій відвідав Кам'янка-Бузьке благочиння і з нагоди престольного свята звершив Літургію в Різдво-Богородичному храмі м. Кам'янка-Бузька

21 вересня 2020 року, в день свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, а також вшанування ікони Божої Матері "Кам’янка-Струмилової" митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Кам'янка-Бузького благочиння, під час яких з нагоди престольного свята звершив Божественну Літургію в Різдво-Богородичному храмі м. Кам'янка-Бузька.


Перед входом до храму Високопреосвященного митрополита Димитрія зустріли парафіяни, які піднесли владиці запашний коровай.

Вітальним словом Архіпастиря у притворі церкви зустрів настоятель храму протоієрей Володимир Котоус:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико! В цей світлий сьогоднішній радісний день, громада храму Різдва Пресвятої Богородиці сердечно вітає Вас у цьому прекрасному нашому місті, яке височіє на березі швидкоплиного Бугу. Ми запрошуємос сьогодні, дорогий Владико, до цього прекрасного храму, де світло красується наша чудотворна ікона Камянецько-Струмилова і просимо Ваших молитов: за нашу громаду, за нашу Українську Помісну Церкву і за всю нашу неньку Україну! Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; Кам'янка-Бузький районний благочинний настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Велике Колодно і Свято-Іллінського храму с. Колоденці протоієрей Ярослав Шикула, настоятель Різдво-Богородичного храму м. Кам’янка-Бузька прот. Володимир Котоус та запрошене духовенство Кам'янко-Бузьського району: настоятель Свято-Покровського храму с. Горпин протоієрей Стефан Михалко; настоятель Свято-Успенського храму с. Жовтанці Ярослав Тищак; настоятель церкви св. вмч. Никити с. Дернів і церкви святителя Миколая с. Тадані протоієрей Нестор Сильвестер; настоятель церкви св. арх. Михаїла с. Нагірці і церкви Свято-Успенської с. Лодина протоієрей Микола Кекляк; настоятель церкви Перенесення мощів Святого Миколая чудотворця с. Забужжя протоієрей Миколай Єрмішин; настоятель церкви св. вмч. Віри, Надії і Любові і матері їх Софії с. Запитів протоієрей Андрій Гермак; настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Кам’янка-Бузька протоієрей Василь Мороз (Львівська єпархія); настоятель Свято-Миколаївського храму с. Честині ієрей Іоан Чемерис; настоятель церкви Свято-Богоявленської с. Новий Став священик Андрій Зварич; протодиякона Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова.

Співи богослужіння виконував художній парафіяльний хор під керівництвом регента Богдана Ковалюка.

За малим входом Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив настоятеля церкви Перенесення мощів Святого Миколая чудотворця с. Забужжя протоієрея Миколая Єрмішина черговою богослужбовою нагородою – хрестом з оздобами.

Під час Літургії, після великого входу, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукопоклав у священничий сан диякона Ярослава Антошевського – студента ЛПБА.

Після прийняття духовенством Таїнства Причастя Архіпастир звернувся до нововисвяченого священника з настановчим словом щодо його майбутнього служіння.

Наприкінці богослужіння Архіпастир звернувся до духовенства та вірян з повчальним словом проповіді.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико! Ми з радістю прийняли Вас і просили Ваших молитов, а зараз я від себе особисто, від нашої громади, щиро дякую за Ваші святительські молитви, за те що Ви звершили безкровну жертву у нашому святому храмі. Справді, сьогодні величний день, - Різдво Пресвятої Богородиці, і ми Божественно святкуємо, цей наш празник, але звичайно ж що Ви сьогодні возвеличили цей празник, і ми раді, щасливі, в тому що Ви піднесли свою молитву до Пастиреначальника Ісуса Христа та Пречистої Діви Марії.

У книзі яка знаходиться в нашому храмі числиться багато спогадів про чудеса які відбувалися біля нашої чудовтворної Кам’янецько-Струмилової ікони Матері Божої, ми віримо і надіємося що саме це місце як і колись стане центром паломників людей які зі усіх-усюд будуть приїздити сюди для того щоб отримуватидопомогу, для того щоб отримувати зцілення, тому що як Ви сказали у своєму повчальному слові «До кого ж нам звертатися як не до Пречистої Діви Марії». Тому в сьогоднішній день, незважаючи що сьогодні нас є меншість, бо все ж таки ця хвороба відбилася не тільки на нашій громаді але й у багатьох храмах, все ж таки вдячні Вам за гарне повчальне слово, вдячні за Вашу щиру молитву. Нехай милосердний Господь посилає Вам міцне здоровя. Іс полла еті Деспота!».

Після завершення Літургії був звершений урочистий хресний хід церковним подвір'ям із Кам'янко-Струмиловою іконою Божої Матері, під час якого Владика Димитрій окропив освяченою водою духовенство, вірян. Перед входом до храму було прочитане Євангеліє і після відпусту виголошене уставне многолітня.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material