У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла керуючий єпархією відвідав Жовківське благочиння, де звершив Божественну Літургію у Петропавлівському храмі м. Жовква.

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла керуючий єпархією відвідав Жовківське благочиння, де звершив Божественну Літургію у Петропавлівському храмі м. Жовква

12 липня 2019 року, у неділю, коли церква вшановує пам’ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив архіпастирські відвідини Жовківського благочиння, де звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого у храмі святих апостолів Петра і Павла м. Жовква.

Перед входом до храму Високопреосвященного митрополита Димитрія та прибулого на свято Високопреосвященного митрополита Олександра зустріли парафіяни, які піднесли владикам запашні короваї.

Вітальним словом владик при вході до церкви зустрів настоятель храму Архімандрит Маркіян (Каюмов):

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико-Димитріє, владико Олександре! Ми сьогодні щиро вітаємо Вас у цей урочистий, для нашої парафії, день, для нашої сім’ї - жовківської громади, у день небесних покровителів Петра і Павла, і раді що Ви прибули сьогодні розділити молитву, спіслужити владикам нашої святої Православної Церкви України, благословили запросити їх та духовенства нашого деканату, єпархії, сусідніх єпархій для того, щоб сьогодні всі разом, спільно устами восхвалили Господа і вознесли молитву і за нас грішних, щоб ми прямували шляхом спасіння, шляхом благодатним і вознесли молитву за нашу Батьківщину, за нашу церкву і засвідчили всі разом сьогодні нашу молитву, єдність і непорушність нашої святої церкви. Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили запрошені на святкування ієрархи: митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко та єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

У числі духовенства Владиці Димитрію співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці" митр. прот. Володимир Бачинський; ректора Львівської православної богословської академії митр. прот. Ярослава Ощудляка, настоятеля Свято-Введенського храму м. Львів-Брюховичі; декан Жовківського благочиння митр. прот. Стефан Кіндрат, настоятель храму свт. Миколая Чудотворця с. Гребінці; настоятеля Свято-Вознесенського храму м. Львова митр. прот. Івана Хомина; настоятель Свято-Воскресенського храму с. Желдець і церкви св. арх. Михаїла с. Воля Жовтанецька протоієрей Іоан Гунько, Декана богословського факультету ЛПБА, Благочиного академічного храму ЛПБА протоієрей Назарій Лозинський; ієрей Назарій Тишинський та іншого запрошеного духовенства; протодиякона Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семена Пігури.

Співи богослужіння виконував хор Петропавлівського храму (регент - Оксана Бокало).

Після причастя на закінчення Літургії з повчальним словом до парафіян звернувся митрополит Димитрій.

Владика Димитрій з благословення Предстоятеля Помісної Української Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія відзначив нагородами настоятеля та меценатів Петропавлівської парафії м. Жовква:

  • Благословенною грамотою Архімандрита Маркіяна (Каюмову) та церковну громаду Петропавлівського храму м. Жовква;
  • Медаллю арх. Божого Михаїла - Юрія Мошковського, завдяки якому відремонтовано приміщення дитячої недільної школи.

Зі словом подяки за відвідини парафії на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму.

Духовенство та парафіяни на чолі з архиєреями звершили хресний хід навколо храму з окропленням святою водою.

Також цього дня владики вклонилися могилі першого настоятеля і будівничого Петро-Павлівського храму приснопам'ятного протоієрея Стефана Хомина. На місці останнього спочинку на церковному подвір'ї духовенство звершило заупокійну літію.

Після заупокійної літії перед входом до храму було звершено молебень перед намісною процесійною іконою свв. первв. апп. Петра і Павла, прочитано до них молитву і проспівано величання.

На завершення візиту Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням вірян, що молились за богослужінням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Подячне слово >>>

print the material