У день па’мяті Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого очільник єпархії звершив Літургію у храмі Всіх святих землі Української м. Львова

12 лютого 2020 року, у день пам’яті Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив подячну Божественну Літургію храмі Всіх святих землі Української м. Львова.


Зі щирими словами при вході до храму Всіх святих землі Української митрополита Димитрія зустрів настоятель храму протоієрей Віктор Феденьків:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико Димитріє! Від усієї повноти нашої громади, у Всіх святих що в землі українській прославилися, ми радо зустрічаємо Вас на порозі нашої церкви; зустрічаємо Вас як правонаступника святих апостолів. З волі Божої Ви свій архієрейський послух несете на древній кафедрі Галицьких Митрополитів. В сьогоднішній день, коли вся наша церква молитовно згадує великих світочів, святителів Христових: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, - Ви завітали до нашого храму щоб звершити подячну Божественну Літургію. Рівно двадцять років тому назад, указом, тепер уже у Бозі спочилого митрополита Львівського Андрія Горака, я отримав призначення нести своє священниче служіння, тут, у церкві Всіх святих українських прославлених. Тому зі смиренням сьогодні прошу Вас, Ваше Високопреосвященство, разом із собором священиків, звершити свою молитву до Бога Всемогутнього, щоб Ви помолилися за всіх нас: за нашу Україну, за мир у нашій державі, за святих храм цей, за тих які з вірою і побожністю, і страхом Божим входять до нього. Тому вітаємо Вас завжди вічними, завжди живими словами: «Благословен той хто йде во ім’я Господнє!». Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці" протоієрей Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії, настоятеля Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, протоієрей Ярослав Ощудляк; благочинний Львівського деканату протоієрей Ярослав Дуда; настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич; настоятель Вознесенського храму м. Львова (перехрестя Любінська-Виговського) протоієрей Іоан Хомин; настоятель Покровського храму на Левандівці протоієрей Олексій Скородинський; настоятель храму Всіх святих землі Української протоієрей Віктор Феденьків та клірик храму протоієрей Андрій Зборовський; настоятель Свято-Володимирського храму на Сихові протоієрей Олег Грициняк; настоятель Університетського храму Покрова Пресвятої Богородиці при Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності протоієрей Роман Великий; Декан Богословського факультету ЛПБА, благочинний Академічному храму свт. Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії протоієрей Назарій Лозинський; настоятель храму Пресвятої Тройці на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі протоієрей Андрій Ощудляк; сотрудник храму апостола і євангеліста Луки на Тракті Глинянському протоієрей Андрій Феденьків; настоятель Свято-Стрітенського храму м. Львова протоієрей Мар’ян Сеник; настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці с. Великополе (Яворівського району) ієрей Роман Якимовський; протодиякон Семен Пігура.

На малому вході Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив сотрудника храму Андрія Зборовського – правом носіння митри.

Співи богослужіння виконував парафіяльний хор.

З нагоди 20-ти річчя служіння у священному сані та за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою від імені Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив настоятеля храму митр. прот. Віктора Феденьківа церковною відзнакою – орденом Архистратига Божого Михаїла І ст.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму:

«Ваше Високопреосвященство! Владико Димитріє! Всечесні отці! Дорогі у Христі брати і сестри! На завершення сьогоднішнього богослужіння дозвольте мені подякувати всім Вам за те, що Ви прибули сьогодні на цю службу щоб возвеличити її. Найперше дякую Господу Всемогутньому, Матері Божій і Всім святим що в Україні прославилися, бо безпосередньо з їхньої святої волі ми сьогодні звершили це богослужіння. І не можу обійти наших трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого бо саме сьогодні для них церквою постановлений їх святий день, під їхнім молитовним покровом відбулася ця Божественна літургія; і Ви, дорогий Владико, піднесли свої молитви до престолу Божого «за всіх і за все». Я сьогодні з синівською любов’ю дякую Вам, Ваше Високопреосвященство за те, що Ви попри свою зайнятість, все ж таки, знайшли час прибути до нас і відвідати свою паству. Я глибоко дякую Вам за ті слова глибокої науки, яку ми щойно прослухали з Ваших святительських слів; хочу наголосити: що Ваші проповіді, Ваші слова, завжди залишають по собі глибокий слід у серцях наших парафіян, адже тільки Ви можете високі богословські істини донести до нас людей простою людською мовою, і тим самим знову-і-знову торкнутися якихось найпотаємніших струн нашого людського серця. Я зичу Вам, дорогий Владико, всякого добра і милосердя Божого; нехай Господь Бог благословляє Ваше служіння, бо воно важке і відповідальне; дарує Вам довгі щасливі роки життя; щоб Ви ще багато попрацювали у нашій церкві, на благо нашої України і всього нашого народу.

Я так само хочу сьогодні подякувати Вам, Всечесні отці за те, що Ви відгукнулися на моє запрошення, щоб разом з нашим митрополитом відслужити цю подячну службу Божу. Так само зичу Вам міцного здоров’я, ласки Божої та усілякого добра як земного так і небесного.

Минає двадцять років з того часу коли я прийшов перший раз сюди як священик, за цей час багато чого тут було і багато чого змінилося, змінилося напевно те, що ми тут всі, які є в церкві, стали старшими, прийшли нові покоління до церкви, але найбільшу річ яку нам вдалося осягнути, - це збудувати цей, хоча ще незавершений, Божий храм; вдалося нам навчитися розуміти ту любов, чути один одного: ми радіємо коли нам радісно, і сумуємо коли хтось перебуває у скорботі, і це є мабуть ці найважливіші заповіді, які нам відкриваються у любові.

Я сьогодні дякую усім Вам, дорогі у Христі брати і сестри, Дорогий Владико, Вам отці священнослужителі, за ту спільну молитву. А Ви, Владико, прийміть ці квіти в знак нашої любові і поваги до Вас. Слава Ісусу Христу! Іс полла еті Деспота!».

Також цього дня отця-настоятеля привітали з 20-ти річчям священничого служіння наймолодші парафіяни - діти.

Насамкінець Богослужіння було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Митрополит Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням, привітавши ще раз з днем пам’яті Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, мешканців та гостей м. Львова.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material