У день пам'яті святителя Миколая Чудотворця очільник єпархії звершив Літургію в найстарішій церкві Львова - Княжому Свято-Миколаївському храмі

19 грудня 2020 року, в день пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, з нагоди престольного свята Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Свято-Миколаївську парафію м. Львова і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого в Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця.

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", протоієрей Володимир Бачинський; настоятель Свято-Миколаївського княжого храму протоієрей Володимир Хрептак; благочинний Львівського деканату протоієрей Ярослав Дуда; Декан богословського факультету ЛПБА, благочинний академічного храму протоієрей Назарій Лозинський; сотрудники Свято-Миколаївського храму: протоієрей Петро Політило та протоієрей Олексій Хрептак; протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору Семен Пігура.

Під час Літургії, після великого входу, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукопоклав у священничий сан диякона Володимира Василишина – студента 6-го курсу Львівської православної богословської академії.

Після прийняття духовенством Таїнства Причастя Архіпастир звернувся до новопоставленого священника з настановчим словом щодо його майбутнього служіння.

Співи богослужіння виконувала Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" (регент - Дмитро Кацал).

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

З нагоди архіпастирських відвідин та за заслуги перед Українською Православною Церквою й побожним народом Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив церковними відзнаками фундаторів та будівничих храму і найбільш діяльних членів парафіяльної громади:

З благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія:

Благословенними грамотами були нагороджені:

  • Коцала Дмитро Миколайович
  • Родина Багрій
  • Кметь Ірина Федорівна
  • Родина Кравців
  • Мільо Василь
  • Дзядик Володимир

У свою чергу з подячним словом з нагоди відвідин парафії та звершеного богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму протоієрей Володимир Хрептак.

Після завершення Літургії був звершений молебень до святителя Миколая Чудотворця, прочитана молитва та проспівано величання. Насамкінець протодиякон Семен Пігура виголосив многоліття.

На завершення відвідин парафії Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.


Зауважимо, Свято-Миколаївський храм м. Львова, що носить титул Княжого і є пам'яткою архітектури національного значення, розміщується на колишньому Волинському тракті та є найстарішою церквою Граду Лева. Як свідчать історичні джерела, перший храм на цьому святому місці ймовірно був збудований самим засновником Львова князем Данилом Галицьким.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material