У день пам'яті святителя Іоана Золотоустого очільник єпархії звершив Літургію в Академічному храмі ЛПБА з нагоди престольного свята та рукоположив у сан диякона Юрія Лацугу

26 листопада 2019 року, у день пам'яті святителя Іоана Золотоустого, архієпископа Константинопольського, Актовий день Львівської православної богословської академії, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, відвідав Львівську духовну школу і звершив Божественну Літургію у Свято-Іоано-Золотоустівському Академічному храмі.


Вітальним словом Архіпастиря, в притворі церкви, зустрів ректор академії протоієрей Ярослав Ощудляк:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-Митрополите! Кожного року, свята православна церква, 26 листопада, відзначає пам'ять великого учителя і святителя вселенської церкви, святого Іоана Золотоустого.

Львівська православна богословська академія, у цей день, відзначає своє престольне свято, і заносить у цей день свої особливі молитви своєму небесному покровителю. Ми радо вітаємо Вас, нашого Архіпастиря, у цей святковий день, і просимо Вас, дорогий Владико, занести свої молитви за тих, хто тут навчає і навчається; за тих, хто тут трудиться і молиться; за жертводавців святого храму цього і тих хто допомагає Львівській православній богословській академії звершувати своє буття.

В сьогоднішній день просимо Вас, дорогий Владико, піднести свої молитви за наших випускників, які в сьогоднішній день приїхали у свою «alma mater», щоб зустрітися і щоб знову помолитися з усією повнотою духовної академії, у цей святочний день; просимо Вас піднести свої молитви за нашу Батьківщину – Україну, за її воїнство і за утвердження і поширення нашої Помісної Православної Церкви України. У цей день вітаємо Вас як наслідника апостолів і взиваємо: «Благословен грядий во ім’я Господнє! Іс полла еті Деспота!».

Владиці митрополиту співслужили адміністрація, викладачі та гості свята: ректор ЛПБА проф. прот. Ярослав Ощудляк, духівник ЛПБА, благочинний міста Львова прот. Ярослав Дуда, завідувач кафедри біблійних та філологічних дисциплін Київської православної богословської академії прот. Ярослав Романчук, ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, завідувач богословського відділення КПБА при Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича прот. Миколай Щербань, ректор Львівської духовної семінарії св. ап. Іоана Богослова прот. Василь Луцишин, ректор Ужгородської української богословської академії прот. Сергій Урста, ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький, проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак, декан богословського факультету ЛПБА прот. Назар Лозинський, проректор ВПБА прот. Владислав Фульмес, викладач ЛДС прот. Володимир Генсьор та інші запрошені гості. Також за Літургією молились делегація Дніпровської духовної семінарії на чолі з проректором Василем Бабієм.

Також за богослужінням молився Начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської Облдержадміністрації п. Леся Корнат.

Співи богослужіння виконував Академічний хор (регент - Любов Кобилецька).

За Божественною Літургією митрополит Димитрій рукоположив у сан диякона студента III-го курсу ЛПБА Юрія Лацугу.

Після прийняття духовенством Таїнства Причастя Архіпастир звернувся до новопоставленого диякона з настановчим словом щодо його майбутнього служіння.

На запричасному проповідь про взірець пастирського життя святителя Іоана Золотоустого виголосив студент 5 курсу Андрій Акуленко.

На завершення Літургії Владика звернувся до присутніх із повчальним словом, після чого собор духовенства звершив молебень до свят. Іоана Золотоустого.

Опісля владика Димитрій від імені митрополита Львівського Макарія вручив ректору Львівської православної богословської академії митр. прот. Ярославу Ощудляку орден з нагоди 30-ліття відродження УАПЦ.

У свою чергу, зі словом подяки за візит та звершене богослужіння на адресу керуючого єпархією та гостей звернувся ректор Академії протоієрей Ярослав Ощудляк:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико-Митрополите! Хотів б скласти на Ваші руки слова щирої синівської подяки: за Вашу молитву, яку Ви щойно звершили за всіх нас; за цю пренесену безкровну жертву Тіла і Крови Христової «за всіх і за все», і що Ви випросили для нас у Господа всещедре благословення. Хочу подякувати Вам за це слово, яке щойно Ви тут сказали, і особливо підкреслили такі важливі речі як «любов» і «слово» яким повинно володіти серце кожного пастиря. Ми кожен рік зустрічаємося у цьому храмі на богослужінні і не один раз, а зустрічаємося з Вами майже кожного тижня, бо Ви є наш викладач і професор, я хотів б так само від імені нашої повноти, нашої Львівської духовної богословської академії привітати і Вас з цим великим і урочистим святом на честь святителя Іоана Золотоустого.

Немає стільки слів і думок, щоб висловити вдячність за все те, що Ви робите для нашої академії своїми повчаннями, порадами, і ми ними керуємося повсякчас, і наше прохання буде таким, щоб Ви і надалі не залишали нас у своїх молитвах, щоб Ви надалі були разом з нами, і ми разом двигали цей тягар богословської науки, який на нас наклали свята матір церква.

Я хотів б в особливий спосіб, з Вашого благословення, привітати наших дорогих гостей, які відкликнулися на наше запрошення: представника Київської православної богословської академії отця Ярослава Романчука, який є Завідувачем кафедри Священного Писання в Академії, і сьогодні представляє столичний навчальний заклад; Ректора Волинської православної богословської академії і проректора з навчальної роботи отця Владислава і отця Володимира; привітати Завідувача кафедри Богословсько-філософського факультету Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича отця Миколу Щербання; ректора Ужгородської богословської академії отця Сергія; ректора Львівської духовної семінарії отця Василя Луцишина. І в його особі Владико, я хотів б сказати, щоб він передав сердечну синівську вдячність владиці митрополиту Макарію за таку високу нагороду. Я чесно сказати не сподівався що таке колись може бути і подякувати через Вас, дорогий Владико, Блаженнішому митрополиту Епіфанію. Я хотів б сказати, що приймаючи з Ваших рук таку високу нагороду, я не вважаю її особистою нагородою, - це є нагорода для всіх тих людей, які 30-ть років тому назад послухали мого голосу, почули його і відгукнулися своїми діями і підтримали рух до відродження Української Автокефальної Православної Церкви. І слава Богу що ми тепер вже є в єдиній церкві і можемо зараз стояти біля одного престолу. Прошу Вас, отець Василь, передати Владиці Макарію, сердечне спасибі. Хочу привітати ректора Рівненської духовної семінарії отця Віталія Лотоцького; отця Декана Бузького отця Петра Салабая і Дніпровській семінарії, наймолодшій нашій семінарії.

Хотів би Владико привітати всіх наших випускників, які сьогодні прийшли в цей урочистий день і стали біля нашого престолу, 15-ть років тому назад вони отримали дипломи про закінчення академії, семінарії, і ми сьогодні бачимо їх поважними протоієреями, які вже мають парафії і це для нас є дуже і дуже радісно.

Особливо хотів б відзначити що є в храмі і минулі наші випускники, це все говорить про те, що ті стіни, це не просто Академічний храм, а це була їхня духовна матір, яка ростила їх, любила, дуже часто карала, це треба так само сказати чесно, але ми раді тому, що вони пам’ятають про свою «alma mater».

Владико, хочу так само з Вашого благословення, подякувати всім парафіянам нашого храму, які тут ходять кожен день, до цього храму, на кожне святочне богослужіння, і своїми молитвами укпілюють всіх нас.

Тут поряд зі мною стоять представники влади: Начальник Департаменту Львівської обласної адміністрації п. Леся Корнат, і хотів сказати що сьогодні вранці Міський голова Львова Андрій Садовий прислав також своє привітання з нагоди нашого престольного свята, з цією великою і радісною подією нашої академічної сім’ї. Всім подякувати викладачам за їхню вислужену, жертовну працю, бо вони тут працюють за «спаси Боже», безкоштовно, як і Ви і багато інших, але ми раді тому що вони всі є разом з нами, і можемо сказати словами псалмоспівця Давида: «Що є красно, що є гарне і приємне, коли брати живуть у купі». Браття спаси Господи Вас про те, що ви відгукнулися на наше прохання, сьогодні приїхали, підтримали нас, ми разом з вами двигаємо тягарі і разом радіємо усьому що тут з нами буває. Нехай тих радостей буде побільше, а ми побажаємо нашому митрополиту щоб він був завжди усміхнений, радісний, щоб ми ніколи не засмучували Його архіпастирське серце, щоб Він був милостивий до наших прогріхів, і завжди Господь його беріг на Многая і благая літа! Іс полла еті Деспота!».

Завершились богослужіння уставним многоліттям та спільним фото.

Під час святкового прийняття представники Духовних Шкіл ПЦУ привітали Львівську академію з актовим днем та вручили пам’ятні подарунки.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material