У день пам'яті святителя Димитрія Ростовського Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію у Покровському кафедральному соборі

4 жовтня 2019 року, у п'ятницю після Воздвиження, день пам'яті знайдення мощей святителя Димитрія Туптала, митрополита Ростовського, День Тезоіменитства керуючого Львівською єпархією, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: Митрополит Львівський Макарій, Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей (Шевчук), які прибули привітати правлячого архієрея Львівської кафедри.

Участь у богослужінні взяли також настоятелі і священики храмів м. Львова та єпархії.

За богослужінням молилися студенти Львівської духовної школи.

Співи Літургії виконував Академічний хор студентів ЛПБА (регент - Любов Кобилецька).

Після завершення Літургії духовенство звершило молебень до святителя Димитрія Ростовського перед його чесною іконою.

Оскільки цього дня згідно уставу звершується відання свята Воздвиження, то після молебню Високопреосвященний митрополит Димитрій вклонився Чесному Хресту Господньому та переніс його зі середини храму на престіл.

Завершилося богослужіння вітанням керуючого єпархією духовенством.

Зі словом вітання від себе особисто та від імені своїх єпархій Владику привітали ієрархи котрі прибули привітати Митрополита Димитрія з Днем його Тезоіменитства.

У свою чергу Ахіпастир подякував за вітання і звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом.

Також Архипастир привітав одного із найстарших священиків єпархії і найстаршого клірика Львівського благочиння протоієрея Володимира Хрептака, настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Львова, із 88-літтям від дня народження.

У свою чергу отець Володимир подякував за вітання.

Митрополит Димитрій разом з духовенством звершив освячення пам’ятного хреста на церковному подвір'ї приуроченого до дня одержання Томосу Помісної Православної Церкви України.

“Сьогодні відчувається, що наша Церква об’єднана” і додав: ”Якби сьогодні поставити запитання Митрополиту Ростовському і Ярославському Димитрію (Тупталу), чи він би був з Українською Церквою? Чи він би був за українську Церкву? Однозначно! Це був великий патріот своєї землі. Великий патріот. І те, що його житія у Москві повиправляли, багато-хто з істориків каже, що з цих житій забрали все, що могло вплинути на нього з українського боку. Він був великим проповідником, наставником. Тому у цей день, коли ми святкуємо його пам’ять, я хотів би звернутися із тим, що ми сьогодні на подвір’ї освятимо Хрест, який вже стоїть кілька тижнів. Ктитори, добродійники цього Хреста, не хотіли, щоб їх назвали, чи відзначили. Цей Хрест встановлено на честь Томосу, який був вручений нам у Константинополі 5-6 січня цього 2019 року. Це перший пам’ятник нашій такій великій події”, – підкреслив Високопреосвященний Владика Димитрій.

На завершення, на знак архипастирського благословення, Владика Димитрій, подав учасникам богослужіння для цілування святий хрест і приймав вітання від мирян.

Протягом дня на адресу Високопреосвященного митрополита Димитрія продовжували надходити численні вітання від духовенства, регіональної влади і пастви.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material