У день пам'яті свт. Василія Великого очільник єпархії відвідав Бродівське благочиння і звершив Літургію у Різдво-Богородичному храмі м. Броди

14 січня 2019 року, у день свята Обрізання Господнього, пам'яті святителів Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, і Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї Русі, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Бродівського благочиння, під час яких звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Різдво-Богородичному храмі м. Броди.


З хлібом та вітаннями митрополита Димитрія зустріли парафіяни храму, а опісля до Владики зі щирими словами при вході до Різдво-Богородичного храму зустрів настоятель храму Бродівський районний благочинний протоієрей Василій Шира:

"Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Заливши столицю Галичини – стародавній Львів, кафедральний собор, Ви сьогодні завітали до нашого храму Різдва Пресвятої Богородиці, Вашої митрополичої кафедри. В сьогоднішній день, день Нового року, вітаючи Вас від повноти серця, нашої великої синівської любові, просимо Ваших святительських молитов і Вашого архіпастирського благословення. Іс полла еті Деспота!"

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", Бродівський районний благочинний настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Броди протоієрей Василій Шира; настоятель Свято-Миколаївського храму с. Ясенів протоієрей Іоан Парфанюк і священик Володимир Парфенюк; настоятель церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Гримайлівка протоієрей Степан Мрачковський; настоятель Свято-П'ятницькому храму с. Пониква протоієрей Петро Гоза; настоятель храму Архистратига Михаїла с. Язлівчик протоієрей Андрій Корчак; настоятель Петропавлівського храму м. Броди протоієрей Степан Шира.

Співи богослужіння виконував львівський чоловічий октет "Орфей".

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

 • митр.прот. Степан Шира;
 • митр.прот. Андрій Корчак;
 • митр.прот. Петро Гоза;
 • митр.прот. Степан Мрочковський;
 • митр.прот. Володимир Парфанюк;
 • митр.прот. Іван Парфанюк;
 • митр.прот. Василь Шира;
 • Лящук Дмитро Євгенович;
 • Лящук Ігор Іванович;
 • Базюта Юрій Олександрович;
 • Черничка Зоя Іванівна.

Окрім того очільник єпархії привітав з днем тезоіменитства настоятеля парафії і районного благочинного протоієрея Василія Ширу.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Перш за все, дозвольте висловити свою велику вдячність Вам за те, що Ви прибули і розділили наше престольне свято у м. Бродах. Сьогодні хотілось б возвеличити день пам’яті святого Василія Великого, який велично сьогодні святкується усім українським народом. Ми знаємо, що святитель упорядкував чин Божественної літургії, і закликав аби ми усі соборно «єдиними устами і єдиним серцем…» славили Бога в Тройці єдиного, адже дійсно віра Христова, віра православна була повсюди, і нехай так буде завжди, особливо у нас, на бродівській землі. В знак нашої синівської любові прийміть просфору за якою ми молились на Божественній літургії та цей прекрасний букет квітів. Іс полла еті Деспота!».

Насамкінець візиту було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Митрополит Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням, привітавши ще раз з престольним празником мешканців та гостей м. Броди.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material