У день пам'яті семи мучеників Маккавеїв у Покровському кафедральному соборі були звершені святкові богослужіння

14 серпня 2014 року, у день винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, день пам’яті семи братів-мучеників Маккавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара і звершення святкування Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова відбулися святкові богослужіння.


Відправу ранньої Божественної Літургії очолив ключар собору прот. Павло Кочкодан.Відправу пізньої святкової Літургії очолив клірик собору проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак. Отцю Михаїлу співслужили священики Ілля Подоба та Василій Горгут.Наприкінці Літургії отець Михаїл виголосив проповідь.

"Сьогодні Церква згадує святих і події церковної історії, які за століттями значно віддалені одні від одних, але всіх їх об'єднує Христос Бог, Який явив свою силу через непохитну віру старозавітніх мучеників у Єдиного Бога, через Свій Животворчий Хрест і, зрештою, через перемогу військ православних держав над супротивником.

Брати Маккавейські очолили повстання проти окупанта, відстоюючи право ізраїльського народу на свою державу і на свою релігію - істинну віру в Єдиного Бога. І Господь був із ними. Отже і з нашими воїнами на Сході України сьогодні перебуває благословення Боже, тому що вони відстоюють правду", - зазначив у проповіді отець Михаїл.
Після Літургії духовенство соборно звершило водосвятний молебень та освятило принесені вірянами, згідно традиції, мед, зілля і мак.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material