У день пам'яті рівноапостольної Марії Магдалини керуючий єпархією співслужив Предстоятелю Церкви за Літургією у Свято-Георгіївському храмі Видубицького монастиря м. Києва

4 серпня 2014 року, у день пам'яті рівноапостольної Марії Магдалини, на запрошення намісника Видубицького чоловічого монастиря м. Києва Патріаршого намісника Високопреосвященного митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцеркоівського Епіфанія Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій співслужив Предстоятелю Церкви Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за святковою Божественною Літургією у Свято-Георгіївському храмі обителі.


Також Його Святості співслужили: постійні члени Священного Синоду - Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Синоду; тимчасовий член Священного Синоду Преосвященний єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон; Високопреосвященний митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній, Високопреосвященні архієпископи Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Полтавський і Кременчуцький Федір, Богуславський Олександр, вікарій Київської єпархії, Преосвященні єпископи Харківський і Богодухівський Митрофан, Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії, Валуйський Петро, вікарій Білгородської єпархії, Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії, намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, керуючий справами Київської Патріархії, Преосвященний єпископ Іоан Швець; духовенство Київської і Переяслав-Хмельницької єпархій.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання і молитви про утвердження миру і спокою в Українській державі та визволення українського народу від дії видимих і невидимих ворогів.

Після Євхаристійного канону Святійший Патріарх Філарет рукоположив у дияконський сан насельника Видубицького монастиря монаха Якова Кострікова.

Під час богослужіння всі його учасники мали змогу вклонитися іконі рівнопостольної Марії Магдалини з часткою її нетлінних мощів, написаною і привезеною зі Святої Гори Афон.

Наприкінці Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

Після завершення Літургії духовенство на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом звершило молебень з читанням акафісту мироносиці Марії Магдалині перед її святою іконою. Переклад акафісту з церковно-слов'янської на українську мову з благословення Предстоятеля звершив Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Також Предстоятель відзначив благодійників обителі - підприємців Андрія Мацолу й Андрія Генова, - високими церковними нагородами - орденом святого апостола та євангеліста Іоана Богослова й орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня відповідно.

Намісник монастиря Високопреосвященний митрополит Епіфаній у свою чергу звернувся зі словом подяку на адресу Предстоятеля за відвідини обителі та звершене богослужіння.

Після завершення богослужіння Святійший Патріарх Філарет дав інтерв'ю педставникам національних засобів масової інформації.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

print the material