У День міста Львова Святійший Патріарх Філарет очолив екуменічний молебень на Площі Ринок

6 травня у день вшанування небесного покровителя м. Львова святого великомученика Юрія Переможця та чудотворної ікони Львівської Матері Божої «Одигитрія», на який символічно припало святкування Дня міста, Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет в рамках програми Первосвятительського візиту до Львівської єпархії очолив відправу екуменічного молебню за місто, його владу та усіх мешканців.

Перед початком богослужіння Предстоятель дав інтерв’ю місцевому телебаченню.
За відправою молебню Його Святості співслужили керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон, Преосвященний єпископ Дрогобицький і Самбірський Михаїл, вікарій Львівської єпархії Преосвященний єпископ Городоцький Юліан. За богослужінням молились благочинні єпархії, ректор Львівської православної богословської академії, духовенство м. Львова і області.

Після завершення молебню представниками християнських Церков Львівщини були прочитані окремі молитви до Бога і святих. Так, молитву до Господа Ісуса Христа прочитав представник Вірменської Апостольської Церкви, до Святого Духа - Церкви християн віри Євангельської, до Божої Матері - Української греко-католицької Церкви, до святого Юрія Переможця - Римо-католицької Церкви, до всіх святих землі Української - Української Автокефальної Православної Церкви. Святійший Патріарх Філарет прочитав молитву до святого архистратига Божого Михаїла.

За богослужінням молився міський голова Львова А.І. Садовий, заступник мера з гуманітарних питань В.М. Косів, члени депутатського корпусу ЛМР.

Спів молебню виконував хор Львівської православної богословської академії.

Після завершення боголужіння Предстоятель звернувся до львів’ян з вітальним словом.

Також зі словом виступив і міський голова Львова.

Варто відзначити, що цьогоріч цей вже традиційний для міста молебень зібрав рекордно велику кількість львів’ян - за приблизними підрахунками щонайменше 6-7 тисяч.

Після богослужіння міський голова дав офіційне прийняття Предстоятелю та присутньому на святкових заходах єпископату.

Опісля прийняття Предстоятель відбув до Первопрестольного Києва.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material