У 2-гу річницю смерті митрополита Євсевія Політила керуючий Львівською єпархією звершив поминальні богослужіння у Свято-Миколаївському Княжому храмі і на Янівському кладовищі м. Львова

24 жовтня 2014 року, у день 2-ої річниці смерті приснопам'ятного преосвященного митрополита Євсевія Політила, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив поминальну Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у Свято-Миколаївському Княжому храмі м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, настоятель Свято-Миколаївського храму прот. Володимир Хрептак, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, настоятель храму всіх святих землі Української прот. Віктор Феденьків, клірик Свято-Миколаївського храму внук покійного митрополита Євсевія прот. Петро Політило.

За богослужінням у числі вірян молилася родина приснопам'ятного митрополита Євсевія.

Наприкінці Літургії Архіпастир звернувся зі словом до учасників богослужіння.

На завершення поминальних богослужінь із подячним словом за вшанування світлої пам'яті митрополита Євсевія до присутніх звернувся прот. Петро Політило.


ДОВІДКА:

Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій (в миру - Віталій Петрович Політило) народився 12 липня 1928 року у с. Софіївці Дніпропетровської області. Почав своє служіння Церкві у далекому 1949 році, коли спочатку 17 липня був хіротонісований у сан диякона, а згодом 15 жовтня — у сан священика. Протягом усього часу свого ієрейського служіння владика Євсевій займав різні відповідальні посади, серед яких зокрема і настоятельство у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Львова, що тривало майже три десятиліття; це й посада секретаря єпископа, керуючого Патріаршими парафіями в Канаді і США і редактора журналу "Канадський православний вісник"; це і посада секретаря Львівсько-Тернопільського єпархіального управління. Зрештою, це й посада ректора Львівської духовної семінарії та академії, яку тоді ще протоієрей Віталій Політило займав протягом 1992-2002 років.

7 липня 2002 року згідно рішення Священного Синоду над семидесяти двохрічним протоієреєм Віталієм Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом звершується архієрейська хіротонія з поставленням його на єпископа Полтавського і Кременчуцького, керуючого Полтавською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату. 12 липня 2003 року єпископ Євсевій був піднесений до архієпископського, а 22 жовтня 2004 року — до митрополичого достоїнства.
Пізніше, 14 грудня 2005 року призначається керуючим Рівненською єпархією з титулом "Рівненський і Острозький".
Проте, у зв’язку з погіршенням стану здоров’я ієрарха, Священний Синод, засідання якого проходило 23 січня 2012 року, прийняв ухвалу:
"Звільнити за станом здоров’я преосвященного Євсевія, митрополита Рівненського і Острозького, від керівництва Рівненською єпархією та почислити його на спокій.
У зв’язку з цим звільнити преосвященного митрополита Євсевія з числа постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Подякувати преосвященному митрополиту Євсевію за сумлінне служіння та понесені труди, відзначивши його працю церковним орденом".
(журнал №1 засідання Священного Синоду від 23 січня 2012 року)
Згаданий орден (орден святого архістратига Божого Михаїла) владиці Євсевію вручив Високопреосвященний митрополит Димитрій під час однієї з останніх їхніх приватних зустрічей 22 лютого 2012 року.
Після почислення на спокій за станом здоров'я, мешкав у Львові у своєму будинку разом із сім'ями свого сина та онука, клірика Львівської єпархії протоієрея (тоді ще ієрея) Петра Політила.
У ніч з 23 на 24 жовтня 2012 року стан здоров'я митрополита Євсевія значно погіршився. Близько 7-ої години ранку Таїнство останньої Сповіді та Євхаристії владика прийняв від благочинного Львівського благочиння прот. Ярослава Дуди.

Близько 9-ої години ранку 24 жовтня 2012 року на 85-му році життя після довготривалого хронічно прогресуючого захворювання серця преосвященний митрополит Євсевій Політило спочив у Бозі, будучи на той час найстаршим за віком ієрархом Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material