Цьогоріч впродовж Великих п'ятниці та суботи прихожани Покровського кафедрального собору мали змогу вклонитись по-особливому вбраній Палащаниці

Цьогоріч Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій як настоятель кафедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова започаткував добру традицію з особливою увагою та старанністю по-особливому прикрашати Плащаницю Спасителя квітковими композиціями. Для цього спеціально була запрошена група дизайнерів у складі: Л. Карплюк, Ю. Мінчевої, М. Фіци, О. Леньо.

Своє рішення керуючий єпархією пояснив так:

"У нас на Галичині серед вірян існує, у доброму розумінні, культ Плащаниці - у ці дні (Велику п'ятницю та Велику суботу - ред.) всі, навіть ті, хто можливо серед року не дуже часто буває у храмі, поспішають до церков вклонитись Спасителю, Який тілом спочиває у гробі. На моє ж переконання зовнішня видима сторона богослужіння, священнослужителів, храму, вбрання ікон, і зокрема Плащаниці, відіграє дуже велику роль у молитовному налаштуванні народу Божого, що збирається на будь-яке богослужіння. Момент перебування Спасителя у гробі - момент урочистий і торжественний, бо саме в цю мить, коли тіло ми бачимо перед собою, душею Він сходить до пекла, щоби звільнити душі праведників, які після гріхопадіння Адамового як його нащадки приречені були там чекати приходу Месії, розбійника у рай вводить і на Престолі нероздільно з Отцем і Святим Духом перебуває. Тому й вважаю, що прикрашати Плащаницю неодмінно потрібно з усією старанністю, можна навіть сказати з помпезністю, немов би ми готуємо лаври для єдиного істинного Переможця".

13 квітня у Велику п'ятницю по обіді Владика Димитрій у приміщенні митрополичої резиденції зустрівся з представниками дизайнерської групи, освятивши на їх прохання списки чудотворної ікони Львівської Богоматері "Одигитрія", та ще раз подякував за труд та докладені зусилля, висловивши сподівання про майбутню плідну співпрацю.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material