Свято храмового празника відзначила православна громада села Чишки

28 серпня 2016 року, в день Успіння Пресвятої Богородиці, парафія Української Православної Церкви Київського Патріархату села Чишки відзначила храмове свято.


На запрошення настоятеля парафії протоієрея Романа Мануляка відправу Божественної Літургії очолив декан Пустомитівського деканату митрофорний протоієрей Григорій Манюк.

Йому співслужили: настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Підберізці протоієрей Станіслав Гасс, викладач ЛПБА протоієрей Іоан Голуб, настоятеля храму Святого Духа с. Оброшино протоієрей Андрій Лотоцький, священик храму Покрова Пресвятої Богородиці м. Львів-Левандівка протоієрей Ігор Кашицький, настоятеля храму Різдва Богородиці с. Туркотин протоієрей Роман Бабій та настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Чишки протоієрей Роман Мануляк.

У проповіді отець Роман Мануляк нагадав парафіянам значення свята Успіння Пресвятої Богородиці і про обов’язок кожного удосконалюватись, відчуваючи захист Матері Божої у всіх починаннях та в повсякденному житті.

Також разом з духовенством та громадою усі присутні молились про мир в Україні та припинення нашестя ворогів та про подолання розділення Української Православної Церкви

По завершенні Боєжественної літургії у своєму вітальному слові настоятель храму отець Роман Мануляк подякував духовенству, парафіянам та гостям із міста Львова, Винник, з сіл Дмитровичі, Підберізці, Чижикова та довколишніх місцевостей за участь торжествах та побажав усім міцності духовних та тілесних сил, миру і добра.

Крім цього, отець Роман Мануляк висловив велику подяку пану Богдану Репі – голові церковного комітету за його старання у будівництві дзвіниці, пану Богдану Квасу, пану Константину Гнатюку, пану Володимиру Макарчуку і пану Андрію Візнечаку за невідказну та постійну допомогу у праці при церкві.

Щира дяка від настоятеля храму також і пані Ірині Своринь, пані Лесі Кінаш, пані Оксані Балюк, пані Лесі Воронці, пані Ользі Буряк, пані Андріані Галайко, пані Любові Саган та родині Івченків Роману та Орисі за старанну працю для краси Божого дому. Не оминули і словами вдячності жінок-вишивальниць: Рому Білан, Ярославу Костельну, Наталію і Галину, Ярославу Кут, Ольгу Курко, Мар’яну Калаталюк, які створили надзвичайно красиві вишиті роботи для храму.

Найактивніших парафіян було відзначено парафіяльними подяками за щиру працю на користь церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Чишки: Петра і Марію Моцяк, Василя і Афанасію Фещин, Віктора і Тетяну Дякович, Івана і Ярославу Костельних, Марію Комарець, Івана Сагана.

Під час цього празника згадували упокоєння, воскресіння та прославлення Божої Матері. Успіння символізує кінець земного життя Богородиці та переселення її в життя небесне.

Слово "Успіння" не означає смерть, з якою пов’язані сум і розлука. Це заглиблення у сон, і це слово несе надію, світить Божественним світлом, радістю і миром. Це не день печалі, а день щирої надії на нове щасливе життя. Бог завжди був із Марією. Сам Христос розкрив Їй Свої обійми у Царстві небесному.

Підносячи молитву Господу, християни завжди зверталися до Матері Божої Марії – заступниці та охоронниці людей, яка стала об’єднуючим фактором між Богом і родом людським. Після вознесіння Христа, Матір Божа залишилася під опікою апостола Івана Богослова і жила в будинку його батьків біля Оливної гори. Пресвята діва була втіхою для апостолів, разом з ними вона поширювала християнство.

Ми радіємо, що Мати Божа, воскрешена Своїм Сином, і зараз не лише духовно, а й тілесно перебуває поруч із Престолом Божественної слави. Тож, вшановуймо Богородицю, звертаймося до неї в молитвах, бо Вона Всесильна заступниця християнського роду. Силу Своїх молитов Марія показала через безліч чудотворних ікон та святих місць, які є матеріальними свідченнями ЇЇ небесної допомоги тим, хто з вірою, надією та молитвами звертається до Неї.
Просімо і ж ми у, щоб Мати Божа втішила, розрадила наші серця та під Її всесильним покровом допомогла оминути всяке лихо у цей нелегкий час.
Нехай благословляє Пресвята Богородиця усіх нас, нашу Україну і весь православний християнський світ!
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2701

print the material