Святкове богослужіння на цілющому джерелі присілка Заглина

13 вересня 2019 року, в день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, в рамках Першосвятительського візиту до Львівсько-Сокальської єпархії, відвідав Жовківське благочиння і звершив Божественну літургію на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) – місці чудесного явлення Божої Матері.


Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської прощі, що традиційно звершується до цього святого місця в день відпустового свята.

За Божественною літургією Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

За богослужінням також молилися священники Львівсько-Сокальської, Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

Наприкінці літургії Предстоятель звернувся із першосвятительським словом. Митрополит Епіфаній привітав всіх зі святом та розкрив його духовне значення.

«Пресвята Богородиця невидимо простирає над нашим народом Свій омофор. Ми знаємо, що у всі нелегкі часи українці завжди прибігали під Її Покров. Так і сьогодні під час складних випробувань ми також по-особливому звертаємось до Богородиці у своїх молитвах, щоб Вона захистила нас від усякого зла", – сказав Митрополит.

Також Предстоятель зауважив, що минулого році ми всі на цьому місці просили Господа та Божу Матір про духовну незалежність, а вже сьогодні у нас є своя незалежна, помісна Українська Православна Церква.

Зі словом подяки за звершене богослужіння до Блаженнійшого Митрополита Епіфанія звернувся очільник Львівсько-Сокальської єпархії Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Також діти з львівського дитячого колективу «Цьомчик» віршами подякували Предстоятелю та іншим архієреям за візит.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній за заслуги перед помісною Українською Православною Церквою та побожним народом нагородив орденами святого архістратига Божого Михаїла II ступеня протоієрея Ярослава Кунинця, керівника дитячого колективу «Цьомчик» Кравчук Зореславу та парафіянку Шот Олександру.

Насамкінець Його Блаженство з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері «Царице моя, Преблагая…» та випили джерельної води.


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material