Святійший Патріарх Філарет звершив освячення новозбудованого львівського храму на честь ікони Божої Матері ''Всецариця''

12 вересня 2015 року, в рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, після вшанування пам'яті героїв АТО на Личаківському кладовищі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин великого освячення храму на честь ікони Пресвятої Богородиці ''Всецариця'' у м. Львові та першу Божественну Літургію в новоосвяченій церкві.


На церковному подвір'ї Предстоятеля Церкви зустрічав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Вітальним словом у притворі храму Святійшого Владику зустрів настоятель парафії - благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський:

"Ваша Святосте! Дорогий і улюблений наш Патріарх і Святий Отець!

Релігійна громада церкви ікони Божої Матері "Всецариця" та весь собор духовенства сьогодні раді вітати нашого українського Патріарха на порозі нашої святині! Ми з великим нетерпінням, будуючи цей храм, чекали, мріяли і просили Божу Матір, щоби саме Ваша Святість освятили його.

Ваше життя, дорогий наш Патріарше, - це яскрава свічка для кожної людини в українському краї правдивої віри, любові до Бога і до своєї Батьківщини. Тому ми тішимося і дякуємо Богові і Пресвятій Богородиці, що сподобилися дожити до цього дня, коли Ваші стопи ступили на поріг нашого храму, і ми маємо змогу почути від вас батьківське слово повчання та отримати через ваші святительські патріарші руки Боже благословення.

Вітаємо Вас, улюблений Святий Отче, і промовляємо вічно живі слова: благословенний той, хто йде в ім’я Господнє! Іс полла еті Деспота!"

Після завершення чину освячення Святійший Патріарх Філарет за понесені труди відзначив високими церковними нагородами - орденами, Патріаршими відзнаками, благословенними грамотами, - настоятеля, парафіяльну громаду та будівничих храму.

Також з вітальним словом до учасників богослужіння звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка.

За Літургією Його Святості співслужили ієрархи Церкви: очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон і Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Преосвященні єпископи Харківський і Богодухівський Митрофан, Запорізький і Мелітопольський Фотій, Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії.

У числі духовенства Його Святості співслужили: настоятель храму протоієрей Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору протоієрей Павло Кочкодан, Львівський міський благочинний протоієрей Ярослав Дуда, а також інші запрошені на урочисте богослужіння священики.

Участь у богослужінні взяв представник Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви - Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. Юзеф Павлічек.

За богослужінням молилися директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш із дружиною Діаною, голова Львівської обласної ради Петро Колодій і міський голова Львова Андрій Садовий.

Співи богослужіння виконували співаки Львівського муніципального хору "Гомін" (диригент - Руслан Ляшенко).

Під час звершення малого входу Святійший Патріарх Філарет урочисто нагородив кліриків храму ікони Божої Матері "Всецариця" черговими богослужбовими нагородами. Ієрея Михаїла Івасейка було нагороджено наперсним хрестом, а протодиякона Романа Якимовського - камилавкою.

Після Євангельського читання Предстоятель виголосив проповідь.

Богослужіння транслювалося в прямому ефірі Львівською обласною телерадіокомпанією. Коментував хід богослужіння головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда.

Після завершення Літургії зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу Предстоятеля звернувся настоятель храму протоієрей Володимир Бачинський:

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет зробив пам'ятний запис у напрестольному Святому Євангелії та наділив першосвятительським благословенням учасників богослужіння.

На церковному подвір'ї Предстоятель дав брифінг представникам національних і міських телеканалів.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 3166

print the material