Святійший Патріарх Філарет провів зустріч з головою Львівської ОДА

14 вересня, у третій день Первосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з головою Львівської обласної державної адміністрації М.Д. Костюком.

Зустріч була проведена в приміщенні Адміністрації і участь у ній взяли також керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, обласний благочинний, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський та заступник голови ЛОДА І.З. Держко.

Насамперед Михайло Дмитрович висловив свою радість з приводу того, що має честь вітати Святійшого Патріарха Філарета на Львівщині, зазначивши наступне:
«Ваша Святосте! Я радий вітати Вас на Львівщині у древньому місті Львові. Перш за все хочу зауважити, що у нас тут добрі стосунки з усіма без виключення конфесіями, а також і конфесій одна з одною. Більше того, ми плідно співпрацюємо із Церквою, зокрема, і Львівською єпархією Київського Патріархату. Користуючись нагодою, хочу подякувати Вам, Ваша Святосте, за такого мудрого ієрарха як Владика Димитрій, адже ми з ним завжди знаходимо порозуміння у будь-яких питаннях».

Предстоятель, дякуючи за гостинність, заначив:
«Мені відомо, що тут на Львівщині міжконфесійні стосунки добрі і спокійні. Ми прикладаємо до цього багато зусиль, бо порозуміння з усіма - це наша головна мета. Адже Єдина Церква консолідує й єднає суспільство, чим укріплює Українську державу».

Після цього Святійший Владика розповів про Літургію, звершену напередодні на цілющому джерелі присілка Заглиної, та про свої враження від візиту на Львівщину.
У свою чергу губернатор розказав Святійшому Патріарху Філарету про подію Всеукраїнського масштабу, що проходить цими днями у Львові - XIX форум книговидавців. Розповідь про цю акцію дуже зацікавила Предстоятеля, і Святійший Владика визначив пріорітетним завданням участь Видавничого відділу Київської Патріархії у наступному ювілейному ХХ Форумі.

Також учасники зустрічі обговрили загальні питання життя Церкви, зокрема Київського Патріархату, на Львівщинні. Особливим питанням було виділення земельної ділянки під будівництво храму у м. Жовкві, у якому очільник Адміністрації запевнив у своїй підтримці і сприянні.

На згадку Святійший Патріарх Філарет подарував Михайлу Дмитровичу ювілейне видання книги-фотоальбому про історичний поступ Київського Патріархату та церковний календар на новий 2013 рік. У свою чергу губернатор подарував Святійшому Владиці книгу про історію розвитку українського національного одягу.

На завершення учасники зустрічі стали до спільного офіційного фото.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material