Святійший Патріарх Філарет очолив відправу Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина в рамках щорічної Всеукраїнської прощі

13 вересня 2015 року, в неділю 15-ту після П'ятидесятниці, день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi, в рамках Першосвятительськог візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Жовківське благочиння і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) - місці чудесного явлення Божої Матері.


Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі, що традиційно організовується до цього святого місця в день відпустового свята.

Цьогоріч на Патріаршу Літургію прибуло понад 10 тисяч вірян з Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Київської та інших областей України.

Згідно з благословенням очільника єпархії кожна парафія Львівської єпархії забезпечила своїм парафіянам можливість участі в Патріаршому богослужінні.

На святому місці Предстоятеля зустрічали голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур.

Зі словом вітання на адресу Святійшого Патріарха Філарета звернувся Жовківський районний благочинний протоієрей Стефан Кіндрат:

"Ваша Святосте! З великою радістю і щирою християнською любов’ю ми сьогодні зустрічаємо Вас, нашого Патріарха, нашого Первосвятителя і духівника нашої Української Православної Церкви Київського Патріархату!

Вітаю Вас сьогодні на нашій Жовківській землі на цьому святому місці - місці з’явлення Пресятої Богородиці, де б'є Її цілюще джерело. З давніх-давен тут завжди збирається багато християн на молитву, зібралися вони чесленно і сьогодні. Як я сказав, завжди їх було і є багато, але, Ваша Святосте, з того часу, як з ініціативи нашого митрополита Димитрія Ви почали приїжджати на це святе місце (а сьогодні це вже четвертий рік поспіль) і очолювати тут відправу Літургії, воно отримало нове життя і почала писатися його нова історія, розширилась географія паломників - люди приїжджають сюди не тільки з усієї нашої області, але й з усіх кутків України.

Тож сьогодні ми щасливі вітати Вас тут! Помоліться за всіх нас, за це святе місце і це Божий народ, за мир і спокій, злагоду, добробут! І нехай Боже благословення буде над нашою державою і над нашим народом! Іс полла еті Деспота!"

За Божественною Літургією Його Святості співслужив очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та запрошені на святкування ієрархи: Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Преосвященні єпископи Харківський і Богодохівський Митрофан, Запорізький і Мелітопольський Фотій, Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії.

У числі духовенства Святійшому Патріарху Філарету співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору м. Львова протоієрей Павло Кочкодан, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда та районні благочинні - Золочівського благочиння протоієрей Володимир Легкий, Бродівського благочиння протоієрей Василій Шира, Радехівського благочиння протоієрей Зеновій Середницький, Сокальського благочиння протоієрей Михаїл Гнатів, Городоцького благочиння протоієрей Роман Шак, Жовківського благочиння протоієрей Стефан Кіндрат, Перемишлянського благочиння протоієрей Олег Коваль.

За богослужінням також молилося понад дві сотні священиків Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

У повному складі за Літургією молилися студенти Львівської духовної школи.

Співи богослужіння виконував чоловічий хоровий колектив "Орфей".

До Таїнств Сповіді та Святого Причастя приступили понад півтисячі вірян.

Після завершення Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

У свою чергу зі словом подяки за звершене богослужіння на адресу Предстоятеля звернувся очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері "Царице моя Преблагая..." та скуштували джерельної води.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material