Священики єпархії та студенти ЛПБА взяли участь в урочистій академії з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита УАПЦ Василя Липківського

13 травня 2014 року у Львові відбулось урочисте відкриття XXIV Міжнародної наукової конференції ''Історія релігій в Україні'', що традиційно щорічно проходить на базі Львівського музею історії релігії. Організаторами конференції виступають Львівський інститут української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України та Інститут релігієзнавства Львівського музею історії релігії.


14 травня 2014 року в рамках конференції відбулась урочиста академія з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита УАПЦ Василя Липківського. З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію на урочистому заході представляли викладачі Львівської православної богословської академії прот. Петро Політило, клірик Княжого храму свт. Миколая Чудотворця, та ієрей Назарій Лозинський, благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого.

Також участь в Академії взяли: завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, викладач ЛПБА, клірик Різдво-Богородичного храму м. Львова диякон Роман Якимовський, прес-секретар єпархії Лука Карпюк, студенти Львівської духовної школи.

З-поміж представників інших християнських конфесій участь в урочистій академії взяли: настоятель Успенського ставропігійного храму м. Львова прот. Ігор Бурмило - від Української Автокефальної Православної Церкви та прес-секретар Львівської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату ієромонах Маркіан Каюмов.

У залі були присутні провідні науковці Львівщини у галузі історії та релігієзнавства.

Ведучою заходу була Марія Заблоцька, науковий співробітник музею.

Після офіційного відкриття Академії та вступного слова організаторів з головною доповіддю "Митрополит УАПЦ Василь Липківський - істинний архіпастир українського народу" виступила доктор церковно-історичних наук, кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Інститут української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАН України Ірина Преловська.

У своїй доповіді Ірина Преловська детально та послідовно виклала всі етапи життя митрополита Василя Липківського, а також віхи діяльності і служіння Церкві Христовій.

Опісля цього представники Львівських єпархій Православних Церков міста послідовно зачитали вітальні адреси учасникам конференції та урочистої академії зокрема від імені своїх правлячих архієреїв.

Ієрей Назарій Лозинський зачитав вітальний адрес Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та переказав учасникам урочистостей вітання від Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського.

Також зі співдоповіддю "Ідея самобутності Української Церкви та держави у духовній спадщині митрополита Василя Липківського" виступив прот. Петро Політило.

Після завершення офіційної частини розпочався святковий концерт.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 2187

print the material