Священики єпархії очолили відправу екуменічної заупокійної панахиди за жертвами репресій комуно-більшовицького режиму, що потраждали у червні 1941 року

6 липня 2014 року на Янівському кладовищі м. Львова відбулися поминальні і урочисті заходи зі вшанування жертв політичних репресій комуно-більшовицького режиму, що постраждали під час масових страт політв'язнів у Львові у червні 1941 року.


В рамках заходів перед меморіальним комплексом жертвам політичних репресій духовенством Львівських єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату і Української Автокефальної Православної Церкви та Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви була звершена заупокійна екуменічна панахида.

На запрошення голови Львівської обласної організації Всеукраїнської Ліги українських жінок Надії Кохалевич і з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія єпархію на заходах представляли проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк і прес-секретар єпархії Лука Карпюк.

Відправу панахиди очолив прот. Михаїл Сивак.

За панахидою були згадані жертви масових розстрілів, що відбувалися у Львівських тюрмах, зокрема у сумнозвісних Тюрмі на Лонцького, "Бригідці", Замарстинівській тюрмі та інших, у червні 1941 року у перші дні наступу нациської Німеччини на території Радянського Союзу.

Участь у вшануванні жертв комуно-більшовицького режиму взяв голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

За поминальним богослужінням молились лідери та члени патріотичних громадських організацій.

Після завершення панахиди отець Михаїл звернувся зі словом до присутніх.

"Всечесні отці! Дорогі брати і сестри! Сьогодні, зібравшися на цьому скорботному місці, ми помолилися за душі всіх невинно вбитих, закатованих комуно-більшовицьким тоталітарним режимом.

Зараз, у наш час, коли ми гортаємо сторінки архівів і знаходимо відомості про те, які катування терпів наш народ, то, направду, волосся на голові стає дибки. Чого варті лишень розпорядження Леніна, які, майже дослівно, звучали так: чим більше представників духовенства нам вдасться розстріляти, знищити, тим краще! Це воістину слова диявольські! Лихоліття, катування і смерть терпіло не лише духовенство, але й миряни - всі, хто був патріотом Української держави, носієм ідеї її самобутності і незалежності, всі, хто боровся за Україну. Усі вони були заарештовані і піддані тортурам.

Зараз, живучи вже у XXI столітті, ми можемо провести аналогію з тим неспокоєм, який твориться у нашій державі сьогодні. Помирають кращі сини України, справжні патріоти, які ціною власного життя виборюють мирне небо і спокійне життя всім нам. Тож молилися всі ми за спокій душ і тих борців за Україну, що жили колись, і тих наших новітніх героїв. І знаково, що на цю молитву зібралися разом представники всіх конфесій Львівщини.

Нехай Господь Бог упокоїть всіх борців за Україну, всіх невинно вбитих і замордованих там, де спочивають праведники, де немає ні недуги, ні скорботи, а є лише життя безкінечне. Вічна їм пам’ять! Слава Ісусу Христу! Слава Україні!", - сказав у своєму слові отець Михаїл.

Опісля цього відбулося урочисте покладання квітів до меморіалу жертвам безбожного комуно-більшовицького режиму.

Завершилися поминальні заходи народним вічем під час якого до присутніх звернувся, зокрема, голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material