Священики Львівського благочиння взяли участь у вшануванні пам'яті жертв Другої світової війни на території колишнього концтабору на Цитаделі

8 травня 2014 року на запрошення Львівської обласної державної адміністрації Львівська єпархія взяла участь у вшануванні пам'яті жертв Другої світової війни, що відбувалися на території колишнього концентраційного табору ''Шталаг'' на Цитаделі.


З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія участь в екуменічній панахиді взяли: проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, головний редактор православної інтернет-радіостанції єпархії "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда та завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Участь у поминальних заходах взяли представники обласної та міської влади, а також патріотичних громадських організацій Львівщини.

Вшанувати пам'ять загиблих під час війни зібралось чимало містян, серед яких були й безпосередні учасники військових дій у 1941-1945 роках.

Поминальні заходи розпочались виконанням державного гімну України, після чого відбулось урочисте покладання квітів та запалених лампад до пам’ятного хреста. Загиблих під час війни, зокрема закатованих у "Шталазі", вшанували хвилиною мовчання.

Опісля цього духовенство звершило панахиду за жертвами війни.

У роки Другої світової війни у Львові на території Цитаделі німецькими нацистськими військами був створений концентраційний табір для військовополонених Stalag-328 "Tsutadell". Через цей концтабір пройшло понад 280 тисяч чоловік, з яких близько 140 тисяч вмерло від голоду і хвороб.

Після богослужіння поминальні заходи продовжились на території Львівського національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material