Священик Артемій Бабленюк взяв участь у науково-практичній конференції в Українському католицькому університеті

24 квітня 2014 року у приміщенні філософсько-богословського факультету Українського католицького університету відбулася науково-практична конференція "Актуальні питання літургійного календаря".


На запрошення заступника голови Партіаршої літургійної комісії Української Греко-Католицької Церкви священика Василія Рудейка і з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія участь у конференції взяв викладач Львівської православної богословської академії, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління священик Артемій Бабленюк.У своєму слові отець Артемій висвітлив погляд Православної Церкви на перехід церковного життя і відзначення свят за новоюліанським календарем, а також зачитав доповідь на тему: "Євхаристійне життя християнина, як свідчення Воскресіння Христового".

У конференції взяв участь також і представник Української Православної Церкви Московського Патріархату ієромонах Маркіян Каюмов.

Організатором конференції виступила Партіарша літургійна комісія Української Греко-Католицької Церкви. Співорганізатором конференції була кафедра літургійного богослів’я УКУ.

Серед основних обговорених тем, були питання літургійних святкувань церковного року і, зокрема, тих викликів щодо впорядкування літургійного календаря відповідно до постанов ІІ Ватиканського собору, що звертаються у бік УГКЦ, а також розв’язання певних проблем, пов’язаних із проголошенням новомучеників УГКЦ, реакцію і погляд на які ця Церква хотіла отримати від представників Православних Церков, до чого й була покликана цьогорічна конференція.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material