Свавілля в Церкві: Предстоятель УПЦ (МП) дивується рішенням, прийнятим Священним Синодом

26 січня 2012 р. у 49-му корпусі Києво-Печерської лаври відбулося перше в цьому році засідання Священного Синоду УПЦ (МП), яке відзначилось низкою дивних і резонансних рішень.

В першу чергу воно було особливе тим, що проходило під головуванням митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, як найстаршого за хіротонією члена Священного Синоду. У цьому не було б нічого дивного, якби Предстоятель, блаженніший митрополит Володимир, з тих чи інших причин не міг очолити засідання. Однак, як повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на джерела в УПЦ (МП), блаженніший митрополит Володимир, стан здоров’я якого покращується з дня у день, був цілком спроможним очолити засідання, висловлювались ідеї провести чергове засідання Синоду в приміщенні лікарні, де зараз проходить лікування Предстоятель УПЦ (МП), проте митрополит Агафангел, вочевидь вирішив, що він це може зробити й сам, без погодження із очільником Церкви, до якої належить.

Однак, це ще не всі несподіванки, які ієрархи піднесли своєму Предстоятелю. Окрім поточних справ і питань життя Церкви, було прийнято кілька кадрових питань, в яких чітко проглядається єдина лінія: відсторонити усе найближче оточення блаженнішого митрополита Володимира, а відтак і його самого від усіх справ та прав вирішення питань поточного життя УПЦ (МП), а іншими словами — від управління Церквою. Так, секретаря Предстоятеля архиєпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського було відсторонено від участі в тимчасовій комісії по управлінню Київською єпархією, а також відсторонено від контролю над будівельними роботами та звільнено з посади настоятеля храму Всіх Святих комплексу Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, будівництво якого ведеться у м. Києві, а з посади ключаря цього собору звільнено прот. Георгія Коваленка, прес-секретаря Предстоятеля УПЦ (МП). Натомість, рішенням Священного Синоду вся влада по управлінню Київською єпархією передана митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу, наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, а контроль над будівництвом Київського собору — митрополиту Черкаському і Канівському Софронію.

Рішення Синоду в інтерв’ю інформангенству «Комерсант-Україна» прокоментував високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), голова інформаційного управління УПЦ Київського Патріархату. «Рішення про призначення митрополита Павла керуючим Київською єпархією не відповідає канонам, оскільки Митрополит Володимир живий, і саме він вважається керуючим єпархією. Делегувати свої повноваження він міг лише сам, а зараз це зробили за нього, по суті, влаштувавши рейдерське захоплення у Церкві. Схоже, що тепер митрополит Агафангел хоче змінити статут, забрати владу у Митрополита Володимира і очолити УПЦ (МП)».

Зазначимо однак, що митрополит Володимир може не поставити свого підпису під рішеннями Синоду, через що останні будуть вважатись не дійсними, а саме засідання — не легітимним.print the material