Сучасний німецький богослов Алоіс Штімпфлє прочитав цикл лекцій для студентів ЛПБА

З 28 лютого по 5 березня 2015 року Львівська єпархія приймала в гостях німецького богослова старшого наукового працівника філософського факультету, завідувача кафедри католицького Біблійного богослів'я Ганноверського університету імені Лейбніца, завідувача кафедри Біблійного богослів'я Гільдесгаймського університету доктора теології професора Алоіса Штімпфлє (Alois Stimpfle).


Нагадаємо, що в даний час ведеться підготовка спільного наукового проекту Львівської православної богословської академії та Ганноверського і Гільдесгаймського університетів. Проект має намір дослідити дві теми: 1 - Екуменічні відносини Східної та Західної Церкви на основі богословської діяльності проф. А. П. Лопухіна; 2 - Православна традиція ісихазму в історії Східної Церкви.

Зауважимо також, опрацювання відповідних матеріалів триває з травня 2014 року проректором ЛПБА протоієреєм Михаїлом Сиваком і священиком Свято-Володимирівської громади м. Ганновера протоієреєм Андрієм Федчишином.


Протягом 2-3 березня професор Алоіс Штімплє прочитав цикл лекцій для студентів і викладачів ЛПБА.

Зокрема основними темами лекцій були: сприйняття людиною дійсності та методик тлумачення біблійних текстів в Західній Церкві і розуміння методи практикування молитви Серця в Західній традиції і її ролі в духовному житті віруючих.

При цьому професор за допомогою медійних засобів наглядно показав, як проходить процес пізнання навколишнього середовища і яке важливе значення відіграють при цьому людські переконання. Також проф. Штімпфлє розкрив присутнім основні положення історико-критичного аналізу біблійних текстів та ознайомив присутніх зі своєю методою тлумачення Святого Письма – конструктивізмом.

Окрім того, професор токнувся питання Ісусово молитви і наголосив на тісному поєднання її ідеї зі Старим і Новим Завітом. На прикладі конкретних біблійних подій професор Штімпфлє показав, як за допомогою методи конструктивізму і володіючи навиками історико-критичного аналізу, можна зробити зрозумілими доволі складні для трактування місця Святого Письма.

Насамкінець ректор Академії протоієрей Ярослав Ощудляк склав щиру подяку німецьким гостям і висловив сподівання, що спільний проект богословів Ганновера та Львова буде й надалі розвиватися та дасть хороші плоди на науковій ниві обох навчальних закладів: Львівської православної богословської академії та кафедр католицького богослів‘я Ганноверського та Гільдесгаймського університетів.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material