Студенти Львівської духовної школи відвідали Музей визвольної боротьби України

7 грудня 2015 року студенти I та III курсів Львівської православної богословської академії в супроводі викладача Олега Костіва відвідали відділення Львівського історичного музею - Музей Визвольної боротьби України.


Першою студенти відвідали виставку "Отець Михайло Вербицький – творець національного гімну України", присвячена 200-річчю з дня народження автора музики головного піснеспіву держави.

На виставці, що налічує близько 100 експонатів, серед яких портрети отця Михайла, копії документів із сімейного архіву Андрія Вербицького, праправнука М. Вербицького, документи Центрального державного історичного архіву України у Львові, зокрема витяги з метричних книг народження, одруження, смертей сіл Завадова, Залужжя, Стрілок, що містять офіційні дати періоду перебування о. М. Вербицького на посаді адміністратора в церквах цих парафій, партитури пісень, записані власноручно композитором о. М. Вербицьким, ікони, стародруки, хрести, підсвічники, лампадки, церковні ризи та вишукані церковні прикраси з храмів, де служив отець Михайло, представлено документальні свідчення про відомі широкому загалу і маловідомі сторінки життя отця Михайла Вербицького, висвітлено його роль у духовному відродженні Галичини у XIX ст. та в об’єднанні громадян України в часи важких випробувань.

Автори виставки Світлана Кочергіна і Ганна Папірник ознайомили студентів із постаттю Михайла Вербицького не тільки як священика і композитора, але й як активного громадського діяча Західної України.

На завершення ознайомлення з виставкою всі присутні спільно проспівали гімн України.

Опісля цього студенти оглянули експозицію музею, присвячену безпосередньо визвольній боротьбі українців у ХХ ст.

Екскурсанти мали змогу більше дізнатися про Січове Стрілецтво, Українську Народну Раду, Західно-Українську Народну Раду, Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію, а також видатних провідників визвольного руху: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Миколу Міхновського, Симона Петлюру, Євгена Коновальця, Степана Бандеру, Романа Шухевича, Августина Волошинна.фото: прес-служба ЛПБА
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material