Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія за чином освячення наріжного каменя новобудованого храму на честь ікони Пресвятої Богородиці ''Холмська'' в м. Городок

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесні отці!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Перш за все я хотів би привітати вас із днем чуда архістратига Божого Михаїла в Хонах, яке сьогодні згадується святою Церквою, і, звісно, також привітати вас із цим чудовим осіннім днем, в який ми заклали камінь в основу майбутнього храму на честь ікони Божої Матері “Холмська”.

Так уже напевно повелося що в Україні і на нашій Галицькій землі зокрема дуже багато храмів ми присвячуємо Божій Матері і в тому числі Її святим чудотворним іконам. Ось нещодавно, як ви, думаю, знаєте, Святійший Патріарх Філарет, перебуваючи із Першосвятительським візитом у нашій Львівській єпархії, освятив храм на честь ікони Божої Матері “Всецариця”. Це було минулої суботи. Швидко злетів час і сьогодні ми закладаємо ще один храм на честь уже іншої чудотворної ікони Божої Матері – “Холмська”. Це є відкритим свідченням про те, що Божа Матір простягає над нами особливий Свій покров і заступництво, що Вона не покидає нас у цей тяжкий і відповідальний час для нашої української землі і нашого народу. Адже для християнина не буває нічого випадково, бо ми знаємо, що над усім промишляє Господь Бог. І я вірю, що так само невипадково мною з отцем Василієм для закладення наріжного каменя майбутнього вашого храму був обраний саме день згадування Михайлового чуда.

Якщо ви уважно вслухалися в слова молитов, які читалися мною під час чину освячення наріжного каменя, то зауважили, що зміст їх такий, наче храм уже стоїть, уже побудований і готовий для принесення в ньому безкровної Євхаристійної Жертви. Я вірю, що храм цей уже збудований в очах Божих, а тому ми його неодмінно побудуємо! Побудуємо, тому що є особливе бажання його будувати, що виходить із середини нашої, з наших сердець.

Не дивлячись на те, що зараз надзвичайно важко вести будь-яке будівництво, ви, православні християни цієї околиці міста Городка будуєте храм. Чи задумувалися ви над тим, що зараз, можливо, не найсприятливіший для цього час? Так і є. А ми будуємо цей храм! Це означає, що ми прагнемо до Бога, що наші душі визріли, як останні осінні квіти, для Бога, і ми, не дивлячись на всі ті труднощі, які нам зустрічаються, хто - молитвою, хто - особливою пожертвою, але все-таки ми будуємо храм Божий.

Якщо в цей час у нас виникає бажання будувати храм, повірте, ми є благословенний народ. І Божа Матір особливим Своїм заступництвом через Холмську Її ікону нас не покине, як Вона не покинула наших дідів і бабусь, коли вони не з власної волі переселялися, залишали свої домівки, свій рідний край, свою маленьку батьківщину. Ми можемо лише спробувати уявити, з яким великим жалем вони це робили. Що могли вони взяти із собою в дорогу? Кілька вузликів речей… І тому вони забирали із собою найдорожче: рідну віру і пам’ять про такі любі і рідні серцю святині, серед яких і Холмська ікона Божої Матері. У них залишалася лише пам’ять, і в пам’ять також про ті страшні події ми закладаємо цей храм на честь ікони Божої Матері “Холмська”. Ось нещодавно згадувалося 70-ліття цієї примусової депортації з наших етнічних земель: Холмщини, Надсяння, Любачівщини тощо. І погляньте, яке чудо являється нам, що саме в рік цієї річниці ми, згадуючи ці трагічні події, закладаємо храм-пам’ятник на честь ікони Божої Матері “Холмська”. Це також невипадково!

Будемо, дорогі брати і сестри, молитися, щоби Господь Своєю всесильною рукою, силою архістратига Михаїла звів цей храм на честь Холмської ікони Божої Матері, і щоби в ньому ніколи не затихала, не замовкала молитва, щоби в ньому довіку звершувалася Свята Євхаристія, приносилася подяка Богові за наше життя, за мирне небо над нашими головами, за кожний прожитий день. Наша молитва сьогодні, звісно, також і за те, щоби на Сході України припинилася війна і було посоромлене те зло, яке там ще панує. Нехай покров Божої Матері завжди буде простягнутий над усіма нами. Амінь!

(слово виголошене за чином освячення наріжного каменя новобудованого храму на честь ікони Божої Матері "Холмська" в м. Городок під час Архіпастирських відвідин Городоцького благочиння, 19 вересня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material