Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія після Літургії у день 1-ої річниці смерті протоієрея Михаїла Савчака

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесні отці!
Дорогі брати і сестри!

Сьогодні минає рівно рік від того дня, коли від нас у вічність відійшов блаженної пам’яті протоієрей Михаїл Савчак, настоятель цього храму, ваш добрий пастир і отець.

Щойно ми звершили Божественну Літургію, піднесли свої молитви за спокій його душі, віддаючи данину його світлій пам’яті. Ми, духовенство, спібрати отця Михаїла, і ви, парафіяни цього храму, щиро вкотре помолилися за те, щоби його загробна участь була блаженною.

Але, думаю, що не тільки одна ця молитва сьогоднішнього дня полегшуватиме його загробну участь, не віриться мені, що з уст ваших протягом усього року не злітали слова молитов за душу отця Михаїла. Я бачив, як високо і сильно любили ви свого пастиря, і тому переконаний, що молилися за нього впродовж цілого року, і вірю, що ваша любов до нього продовжить цю молитву на всі дні життя вашого, дорогі парафіянина, і вашого, всечесні отці.

Можливо задумувалися ви, як би розрадив вас, що би казав вам із цього амвону отець Михаїл у цей непростий час для нашої України, якими словами він говорив би до вас у ці випробувальні дні. Той, хто знав отця Михаїла, може собі уявити цю відповідь і цю проповідь.

Від самого початку свого служіння і до останніх днів життя він воював за Українську Православну Церкву, стояв на позиції її незалежності і самостійності, він мечем духовним воював за Україну, молився щиро за всіх вас, за вашу громаду.

Тому сьогоднішній день і сьогоднішня молитва є даниною його пам’яті, є подякою за всю ту багаторічну духовну опіку, яку він звершував над вами. Та водночас, скажу, що я щиро, дорогі брати і сестри, подивований, що ми в такій великій кількості зібралися на молитву у будній день.

Отець Михаїл відійшов від нас передчасно, ми всі впевнені, що він ще багато-багато років міг нести свій пастирський подвиг і послух біля престолу цього храму. Але незвідані путі Господні, Його стежки і промисел, і, на жаль, сьогодні ми можемо лише констатувати те, що рівно рік із нами немає отця Михаїла.

Помолимося зараз за спокій його душі сугубо, потрійно і глибоко, з любов’ю в серці!

Нехай Господь упокоїть його душу в оселях праведних, а нас всіх помилує, бо Він Благий і Чоловіколюбний. Амінь!

(слово виголошене після Божественної Літургії у П’ятницькому храмі на Підзамче у день 1-ої річниці смерті його колишнього настоятеля протоієрея Михаїла Савчака 5 лютого 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material