Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія після екуменічного молебню за Україну на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку

Ваше Високопреосвящество Владико Макарію!
Всечесні отці!
Дорогі брати і сестри, шановні львів’яни-євромайданівці!

Двадцять восьмого листопада ми могли б розпочати новий поступ у нашій українській історії. Ми могли б спокійно працювати над набуттям цінностей європейського суспільства. Але нас обманули!

Пам’ятайте, що батьком неправди і брехні є диявол, і той, хто каже неправду, є слугою сатани.

Я думаю, що сьогоднішню молитву, молитву до Бога, Пресвятої Богородиці, всіх українських святих почув Донецьк, Луганськ, Чернігів, Полтава, Сімферополь, Севастополь – всі українські міста і особливо наш золотоверхий Київ, який стоїть зараз в мільйонному майдані і стверджує, що вже не ійде з обраного шляху.

Я пишаюся тим, що Церква сьогодні з українським народом. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підтримала євромайдан, засудила побиття студентів 30 листопада і сказала: “Ми з українським народом!” Так сказали всі Предстоятелі Церков, так сказав, зокрема, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Я радію, що мій Михайлівський Золотоверхий монастир, намісником якого я був упродовж десяти років з 2000 по 2010, надав притулок понад п’яти сотням тих, хто мав бути побитим і розтоптаним. Я пишаюсь вчинком його ченців.

Пам’ятаймо, дорогі брати і сестри, що дар свободи – це є дар від Бога. Його ніхто не може у нас відібрати. Ніхто, абсолютно ніхто! Тому то ми цей дар маємо примножувати і зберігати у своїх серцях, бо це є дар Самого Бога.

У Святому Благовістуванні від Іоана є такі слова: “Пізнаєте істину, і істина визволить вас” (Ін. 8, 32).

Я вірю, що ця істина сьогодні з українським народом, і цей вибір, який ми сьогодні робимо, це є вибір нашого майбутнього.

Будьмо єдині в Христі Ісусі! Будьмо єдиними: всі Церкви, весь український народ – всі ми стіймо у молитві і не сходімо з цього місця, допоки не відбудуться ті зміни, які заявлені на наших євромайданах.

Слава Україні! Слава Ісусу Христу!

(слово виголошене після екуменічного молебню за примноження миру і порозуміння в Україні на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку 8 грудня 2013 року Божого)
print the material