Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія після екуменічного молебню за чесне проходження позачергових виборів до Верховної Ради України

Ваше Високопреосвященство!
Всечесні отці!
Дорогі у Христі брати і сестри!

Відгомоніли чергові передвиборчі баталії. Вони не дуже нас тішили, і ми побачили, що висновків з трагічних подій останнього року в українському суспільстві зроблено вкрай мало.

Сьогодні останній день перед виборами народних депутатів до парламенту України. Ми знову стоїмо перед вибором. Що нам робити у цей час? Вдаймося до Бога, до Божого промислу і піклування, молімося!

Щойно, власне, ми помолилися за чесне проходження виборчого процесу. У притчах Соломонових знаходимо такі слова: дім беззаконних зруйнується, а житло праведних розквітне (Притч. 14:11). Як і ви вочевидь, я би хотів, щоби наша домівка-Україна квітла, але бачимо, що у значній мірі це залежить від нас – від нашого християнського, чи нехристиянського способу життя. Тому ці слова дуже близькі до того вибору, який ми будемо робити завтра. Нам вартувало б тримати їх у думці завжди і не лише вимагати змін, але й розпочинати ці зміни зі себе.

Що ще нам потрібно пам’ятати і розуміти, це те, що цей вибір не є якимось простим буденним рішенням. Це наш важливий і відповідальний громадянський обов’язок, і скажу навіть – християнський.

У житті ми робимо приймаємо різні рішення, постійно робимо свій вибір. Цей наш вибір завжди зводиться до двох речей: ми обираємо добро, чи обираємо зло. Я вірю у наш український народ, у його зрілу свідомість, вірю у недаремність пролитої нашими захисниками крові. Нам, громадянам, треба зробити виважений і, прошу вас, чесний вибір!

Наша сьогоднішня молитва, я впевнений, була почута Господом, хай навіть тут зібралося не надто багато народу. Але ця молитва злітає до небес, бо з нами моляться душі полеглих за кращу долю України.

Господь і Україна вимагають від нас чесності і відповідальності.

З Богом! З нами Бог і Україна! Ми переможемо!

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!

(слово виголошене після екуменічного молебню за чесне проходження позачергових виборів до Верховної Ради України на міській площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку напередодні дня виборів, 25 жовтня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


СЛОВО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО МИТРОПОЛИТА ДИМИТРІЯ >>>

print the material