Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія після акафісту до Божої Матері на місці будівництва храму на честь ікони Її ''Всецариця''

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесні отці!
Дорогі брати і сестри!

Щойно ми звершили посилене моління до Пресвятої Богородиці перед списком ікони Її “Всецариця”, адже саме сьогодні, 31 серпня, на Святій Горі Афон встановлено звершувати її особливе вшанування. У ці дні Церква прославляє Успіння Божої Матері, і ми вкотре переконуємося, що Мати Божа після Свого Успіння дійсно не залишила нас, а навіть тут, на цьому львівському пагорбі, Вона присутня видимим чином у цьому списку Її чесної чудотворної ікони “Всецариця”, оригінал якого перебуває на Афоні.

Чи бачимо ми у цей випробувальний для нашого українського народу час дива від Божої Матері? Так, бачимо ці чуда! Бачимо, як бачили його наші предки, коли захищали від ворога святу Почаївську лавру, бачимо, як бачили заступництво Божої Матері наші князі, гетьмани, козаки: бачимо, як Вона простягає Свій мирний чесний омофор над нашою українською землею. І мир настане!

На цьому місці будується храм. Ми бачимо, як будівництво цього храму на честь ікони Божої Матері “Всецариця” йде до завершення. Він росте на наших очах у той час, коли чи пошепки, чи на весь голос ми говоримо: в Україні війна. Війна триває на Сході держави, і тому ми можемо ставити собі запитанням: чи так вважливо у цей час будувати храми? Я вам скажу важливо! Бо якщо ми у цей час ще й будуємо храми й освячуємо їх, це свідчить про те, що ми є непереможними, непереможними духом і тілом. Ми мирний народ, ми ні вчому невинні перед нашими сусідами, тому до нас говорить Священне Писання: не бійтеся і не жахайтеся безлічі цієї великої... стійте і дивіться на спасіння Господнє, що посилається вам (2 Пар. 20: 15, 17).

За що ми молилися сьогодні? Звісно, найперше ми сьогодні свої молитви підносили до небес, до Всецариці за те, щоби на нашій землі запанував довгоочікуваний мир. Тільки героїзм наших воїнів, щедрість добродіїв, що жертвують на українську армію і роблять свій вклад у справу української перемоги, і наші щоденні молитви допоможуть нам встояти.

Сьогодні останній день літа, попереду осінь, зима, але ж ми знаємо, що прийде до нас і весна. Прийде весна земна і духовна, прийде весна й державна, і ми радітимемо сонцю на мирному небі. А наше ревне стояння у молитві вранці і ввечері є великим вкладом у нашу перемогу і в мирне вирішення кризи на Сході України. Наше військо з іменем Господнім переможе, не сумнівайтеся в цьому ні на мить.

Саме тому, всечесні отці, дорогі брати і сестри, я впевнений, що наша сьогоднішня молитва, у цей прекрасний тихий вечір, має велике значення.

Нехай покров Божої Матері, Її заступництво і чесний Її омофор завжди буде розпростертий над нашою Українською землею. Амінь!

(слово виголошене після читання акафісту до Божої Матері на місці будівництва храму на честь ікони Її “Всецариця” у колишній Різдво-Богородичній парафії м. Львова ввечері неділі 12-ої після П’ятидесятниці, дня вшанування цього образу, 31 серпня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


СЛОВО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО МИТРОПОЛИТА ДИМИТРІЯ >>>

print the material