Слово Високопреосвященного митрополита Димитрія під час відвідин загону технічної служби ДСНС України у Львівській області

Христос Воскрес!

Дорогі у Христі брати і сестри! Я хотів би всіх вас привітати із цим, можливо на перший погляд і звичайним, буденним днем у нашому житті, але скажу, що невипадково ми прибули сюди в день відання свята Воскресіння Христового, коли востаннє в цьому році вітаємося один з одним словами Христос Воскрес! - Воістину Воскрес!, стверджуючи, таким чином, нашу віру у Воскресіння Христове і звіщаючи цю радісну новину.

По-друге, цей день знаменний тим, що на якусь хвильку ми відлучилися від своєї праці, від своєї служби і прийшли на це місце, де встановлено фігуру Божої Матері. При чому зауважу, що ми можемо бачити подібних фігур у нашому Галицькому краю дуже багато, але ця особлива, бо так символічно з неї витікає ще й джерело води. Чому символічно? Бо через Божу Матір прийшов у світ Спаситель Христос, Який подає нам і Який Сам є тією животворчою водою, що тече в життя вічне (пор. Ін. 4:14).

Ми живемо в непростий час, дуже складний, але не потрібно нарікати, тому що це є час свободи, час нашого випробування, коли ми повинні стати на захист нашої держави і нашого народу. Людина звикла бути вільною і до розуміння і прагнення свободи приводить нас Святе Писання: пізнаєте істину, і істина визволить вас (Ін. 8:32). Кожний із нас покликаний до цієї істини, будучи хрещеним в ім’я Христове, і, звичайно, що лише на правді, на правді Христовій повинне будуватися все наше життя. І друга надважлива чеснота – це любов, Любов, яка буває різною і різних форм, сьогодні повинна бути виявлена нами як любов до нашої Батьківщини. І якщо ворог прийшов на нашу землю і нищить її, значить ми повинні виконати свій обов'язок – захистити її від цієї навали.

Звичайно, що ті труднощі, які прийшли в Україну, пов’язані також і з економічною складовою. Я говорю про, часом, не зовсім чесною працею наших чиновників, про корупцію, хабарництво - все це нам треба ще подолати. Ви скажете: як подолати?! Так, потрібно не тільки промовляти слова, але й діяти. Та подолати все це дуже просто: почнімо кожний зі себе! Якщо в нас, у кожного з нас, буде відповідальність на своїй посаді, на своєму робочому місці, якщо вся наша діяльність керуватиметься внутрішньою духовністю, то все це щезне дуже скоро. Якщо кожний матиме елементарну совість, він не крастиме і не чинитиме кривди і неправди. Ще скажу про страх. Він у нас є, але перед ким? Перед сильними світу цього? А має бути страх і відповідальність перед Богом!

Отже, я вірю в те, що наш внутрішній невидимий ворог і той зовнішній видимий - обидва вони будуть подолані. Маймо тверду віру. Тому що, насправді, найбільший наш ворог у житті особистісному це відчай і зневіра, а відчаю зараз дуже багато і зневіри також дуже багато. Християнин не повинен бути песимістом, християнське покликання - це оптимізм, це віра, це тверде стояння, це, якщо хочете, навіть терпіння, але в цьому терпінні нам всім потрібно вистояти.

Тому, перш за все, я хотів би подякувати вашому керівництву за розуміння того, що на кожному місці, де тільки це можливо, ми повинні свій день, свою працю починати з Богом, із постійною думкою і розважанням про Бога. Коротка і зовсім проста молитва Господи помилуй! - це найкращий початок робочого дня, будь-якого діла і запорука нашого успіху.

Ось, власне, те місце, яке ми сьогодні освятили, воно кожного із вас заставлятиме згадати про ці мої слова, згадати про Бога і про Божу Матір, Яка, я вірю, простягує свій чесний омофор над нашою Україною, над нашим градом Лева і, відтепер уже видимо, над цим загоном технічного забезпечення ДСНС.

Христос Воскрес! Слава Україні!

(слово виголошене після освячення скульптурного зображення Пресвятої Богородиці під час відвідин загону технічного забезпечення ДСНС України у Львівській області 20 травня 2015 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material