Слово подяки керуючого Львівською єпархією Предстоятелю Церкви з нагоди звершеного богослужіння на цілющому джерелі присілка Заглина в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі

Ваша Святосте!
Милостивий наш Архіпастирю і Патріарше!

Цього дня, у свято покладення пояса Пресвятої Богородиці, я вклоняюся на цьому святому місці Божій Матері і Вам, Ваша Святосте. Як Божа Матір явилася на цьому місці у той час, коли наш народ потребував від Неї підтримки, допомоги і заступництва, так і Ви, Ваша Святосте, приїхали сьогодні до нас на Всеукраїнську прощу, щоби разом із цією галицькою паствою і прочанами з усієї України помолитися за мир у нашій державі.

Символічно, що на цьому святому місці разом із Вами звершували Божественну Літургію Владики з майже всіх кутків України: з Рівного, Чернігова, Харкова і, особливо, я хотів би відзначити Владику Климента з Криму.

Усі ми молилися за мир. Від Вас, Ваша Святосте, ми почули ствердні слова, подібні до тих, які сказав Іозіїл царю Іосафату та всьому ізраїльському народу: не бійтеся і не жахайтеся безлічі цієї великої... стійте і дивіться на спасіння Господнє, що посилається вам (2 Пар. 20: 15, 17).

Я вірю, Ваша Святосте, що Ви, маючи Божественне натхнення, як ангел, до нас промовляєте ці слова. І слова з однієї з Ваших проповідей були накреслені тут на одному з плакатів, який тримали віряни: з нами Бог, з нами буде перемога!

Я хочу, Ваша Святосте, Вам по-синівськи подякувати! Хочу побажати Вам многих і благословенних літ, щоби кожного року, як і цьогоріч, уже втретє поспіль, Ви приїжджали на це святе місце підтримати нас молитвою і мудрим словом.

Як зворушливо було чути нам у далі грім кононади – це наші хлопці готуються захищати нашу Батьківщину, так само, вірю, і молитва наша громоголосно сягала небес, і Господь чув її.

Ваша Святосте! На знак нашої спільної молитви прийміть цю просфору з почаївським зображенням стопи Божої Матері. Я впевнений, що це святе місце має зв’язок із Почаївською горою, бо як там Божа Матір з’явилася і захистила побожний народ від нечестивих агарян, так Вона перебуває і тут і покриває це місце Своїм чесним омофором.

І ці останні квіти осені прийміть Ваша Святосте на знак нашої синівської любові до Вас.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене після Божественної Літургії на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирець, Жовківський р-н) в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі у день свята покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi під час Першосвятительського візиту Предстоятеля Церкви до Львівської єпархії, 13 вересня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material