РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЛЬВІВСЬКОГО І СОКАЛЬСЬКОГО ДИМИТРІЯ БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЛЬВІВСЬКО-СОКАЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

ДОРОГІ БРАТИ Й СЕСТРИ!
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!

Сьогодні на небі радіють ангели і славословлять Бога, бо відкрилося заховане від віку Божественне Таїнство. Сьогодні на землі веселяться люди, бо зруйнована стіна ворожнечі, і настав вічний мир, тому що Син Божий захотів бути Сином Людським. Сьогодні волхви зі Сходу приходять, щоб вклонитися Царю неба і землі, і приносять йому дари – золото, ладан й смирну. Так звершується пророцтво псалмоспівця Давида, який говорить: «Царі фарсійські з островів дари піднесуть, царі Аравії і Сави дари принесуть. І вклоняться Йому всі царі землі, і всі народи будуть служити Йому» (Пс. 71, 10, 11). Сьогодні зірка провістила Сонце Правди. Але де це сталося? На небі, де престол слави? Ні! У Вифлеємському вертепі, у яслах біля тварин. Це найвеличніше і невимовне таїнство, бо Той Хто сидить на херувимах з Отцем і Духом Святим сходить до найбіднішого і вбогого становища, стає людиною і народжується в яслах безсловесних тварин.

О, вертепе всесвятий! Як вмістив ти Того, в Якого престол – небо, а підніжжя – земля, і Який всюди є і все наповнює? О, дорогі ясла! Як ви прийняли Того, Хто доторкається до гір і вони димлять? Сьогодні пастирі овець нерозумних пізнали Доброго Пастиря овець розумних. Сьогодні ангели і люди з’єдналися, і радіючи, прославляють Бога, викликуючи: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!».

Дорогі брати й сестри! У День Різдва Христового, стоячи біля ясел Богомладенця Ісуса, будемо радіти радістю духовною. Зрозуміймо, що таке Божа любов – тендітна, беззахисна, та, що віддає себе безмежно, без спротиву і тільки за те, щоб ми її прийняли і навчилися новому життю, новій радості. У мить осяяння різдвяною зіркою подумаймо про любов Божу і про те, що ніяка у світі сила не може її перемогти. Поглянемо на наше життя по-новому. Згадаймо скільки Господь вилив в це наше земне життя милості, ласки, любові. Скільки радості тілесної і душевної Він нам подав. Згадаймо ближніх і друзів наших, особливо батьків, які нас оберігають, якщо й навіть вони вже покинули цей світ. Скільки нам дано земного, і як небесне вливається в наше життя і робить землю вже початком неба, творить час вже початком вічності, чинить наше теперішнє життя початком життя вічного. Навчимося цієї неземної різдвяної радості!

Сердечно вітаю усіх Вас з Різдвом Господа, Бога і Спасителя нашого. Вітаю обласну, міську, району, селищну й сільську владу, духовенство, інтелігенцію, парафіян, усіх віруючих Львівсько-Сокальської єпархії.

Будемо день і ніч усердними до Церкви Божої, Церкви Православної. Будемо суворо оберігати себе від гріха, щоб з чистою совістю приступати у ці дні до Тіла і Крові Христової, не маючи ні на кого ворожнечі. Не будемо тільки зовні показувати любов один до одного, але й серцем і душею шанувати один одного, щоб бути синами й дочками Всевишнього і наслідниками царства небесного. Саме в це царство і прийшов покликати нас народжений Ісус Христос, істинний Бог наш, Якому з Отцем і Духом Святим однакове поклоніння і однакова слава, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь!


ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!


ДИМИТРІЙ,
митрополит Львівський і Сокальський

Львів, Різдво Христове 2011/2012 року Божого

print the material